Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Taksim Platformu Mücadeleye Devam Edeceğiz
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Temmuz 2013 - 01:11:30
Taksim Platformu Mücadeleye Devam Edeceğiz

‘Gezi Parkı’ olay ilerında mahkeme gönderi-len 12 şa-hıs hürriyetine kavuştu. Kararın arkasından İstanbul ili Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Taksim Platformu üyeleri, “45 gündür devam ettirdiğümüz mücadelemizi aynı güç ve kararlılıkla sürdüreceğiz” diye konuş-tu. Mahkemenin 12 kişiyi tutuksuz yargılanmak üzere serbest [r] bırakması sonucu adliye önünde bekleyen kalabalık bir grup sevinç gösterisinde tespit edil-di. ‘Bu […]

Taksim-Platformu-Mucadeleye-Devam-Edecegiz
‘Gezi Parkı’ olay ilerında mahkeme gönderi-len 12 şa-hıs hürriyetine kavuştu.

Kararın arkasından İstanbul ili Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Taksim Platformu üyeleri, “45 gündür devam ettirdiğümüz mücadelemizi aynı güç ve kararlılıkla sürdüreceğiz” diye konuş-tu.

Mahkemenin 12 kişiyi tutuksuz yargılanmak üzere serbest [r] bırakması sonucu adliye önünde bekleyen kalabalık bir grup sevinç gösterisinde tespit edil-di. ‘Bu daha başlangıç mücadeleye devam’, ‘Baskılar bizi yıldıramaz, ‘Her yer Taksim her yer direniş’ şeklinde sloganlar atıldı, pankartlar açıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile birtakım CHP’li vekiller yargılanan eylemcilere destek için adliyeye geldi.

Taksim Platformu’nun basın ifadesinden birtakım satır başları ise şu şekilde: “45 gündür Taksim’de, istanbul’da, İzmir ilinde Dersim’de, Adana’da, Türkiye’nin dört bir yakınında parkımıza malik çıkmak için, yaşam tarzımıza malik çıkmak için direniyoruz. 45 gündür hep birlik-te mücadele ediyoruz. Gaz bombalarıyla, toplarla, plastik mermilerle, tazyikli su ile saldırıyorlar. göz altına alıyorlar. Korkmuyoruz, yılmıyoruz. son şeklinde 8 Temmuz’da Gezi Parkı’na gitme suçu işleyen Taksim Dayanışması üyelerini göz altına aldılar. 3 gündür hukuksuz bir şekilde göz altında tutuldular. Ve bu gün nihayet adliyeye getirildiler. Sabahtan beri buradayız. Sabahleyin de arkadaşlarımızı alacağımızı belirt tik. 50 arkadaşımız bugün adliyeye getirildi. 38 arkadaşımız savcılıktan hürriyetine kavuştu. 12 arkadaşımız tutuklanma talebiyle mahkemeye gönderil-di. Öğlen yaptığımız açıklamada tek bir arkadaşımızı size bırakmayacağız diye konuş-tuk. Ve arkadaşlarımızı aldık. işte 50 arkadaşımız aramızda, onlara hoşgeldiniz diyoruz. 45 gündür devam ettirdiğümüz mücadelemizi aynı güç ve kararlılıkla sürdüreceğiz.”

Kalabalık grup, adliye önünde bir zaman slogan attıktan sonra dağıldı.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz