Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Taksim Meydanı Yürüyüşüne Polis Engeli
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 09:00:19
Taksim Meydanı Yürüyüşüne Polis Engeli

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu’nun (KESK) “İnsanca Yaşam, Güvenceli Gelecek, Eşit, Özgür ve Demokratik Bir Türkiye İçin yürüyoruz” söylemiyle 4 koldan başlattığı Ankara ili yürüyüşünün Edirne’den yola çıkan ‘Mehmet Ayvalıtaş-Ali İsmail Korkmaz Yürüyüş Kolu’ İstanbul’a ulaştı. KESK üyesi bir grup ise Ankara’ya yürüyüş gerçekleştiren arkadaşlarına destek olmak Taksim Meydanı’nda basın açıklaması yapmak rica etti.Grubun önü İstiklal […]

Taksim-Meydani-Yuruyusune-Polis-Engeli Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu’nun (KESK) “İnsanca Yaşam, Güvenceli Gelecek, Eşit, Özgür ve Demokratik Bir Türkiye İçin yürüyoruz” söylemiyle 4 koldan başlattığı Ankara ili yürüyüşünün Edirne’den yola çıkan ‘Mehmet Ayvalıtaş-Ali İsmail Korkmaz Yürüyüş Kolu’ İstanbul’a ulaştı.

KESK üyesi bir grup ise Ankara’ya yürüyüş gerçekleştiren arkadaşlarına destek olmak Taksim Meydanı’nda basın açıklaması yapmak rica etti.Grubun önü İstiklal Caddesi Fransız Konsolosluğu önünde kalkanları ile barikat kuran çevik kuvvet polisi tarafından kesildi. polisekiplerinin Taksim’e girmesine izin vermediği grup burada basın açıklaması yaptı.Yürüyüş koluna ismini veren [r] Mehmet Ayvalıtaş’ın anne ve babası da eyleme destek verdi. Basın açıklamasından önce kısa olan bir konuşma yapan Mehmet Ayvalıtaş’ın babası Ali Ayvalıtaş “Ben şimdi ne yapıyorum biliyor musunuz? Mehmet’in tertipleri asker olurken ağlıyorum. Benim oğlum yok. Bugün 6 günlük asker olacaktı. Kimse sesimizi duymuyor. KESK’e gönülden destek veriyorum, bu memleket emekçilerindir” diye konuş-tu.Basın açıklamasını okuyan Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Ali Berberoğlu, aileleri ile birlik-te 4 milyon kamu emekçisinin taleplerinin iki dudağının arasına sıkıştırıldığını belirterek, “Bu ülkenin eğitim emekçileri, sağlık emekçileri, mahal-li yöneticileri, sanatçıları, maliyecileri 70 milyona hizmet üreten kamu emekçilerinin yüzlerce talebiyle başlayan 2014-2015 yılları toplu sözleşme süreci hükümet ile yandaş sendikası Memur-Sen’in uzlaşması ile yangından mal kaçırırcasına sonuçlandı” diye konuş-tu.Memur Sen’in tutumunu eleştiren Berberoğlu basın açıklamasına şöyle devam etti:“Kamu hizmetlerinin tümüyle tasfiyesini hızlandıran, kamu emekçilerinin iş güvencesi dahil temel kazanımlarını dahi ellerinden almaya çalışan AKP iktidarı, yine kendinden bekleneni yaptı. Yüzde 22 refah kaybı olan emekçilerin ücretlerine yüzde 3 ila yüzde 7 aralığında artışı yeterli gördü. Artan vergi dilimi nedeni ile Ocak ayı başında aldığımız maaş artışı, yılın yarısına gelmeden erimeye başlıyor diye isyan ettik, maaşlarımızdaki artışı düşürdüler. Dahası emeğimizin alın terimizin karşılığı olan haklarımızın gasp edilmesine görülmemiş bir istek ve acelecilikle evet diyen Memur Sen 2014 yılına dairenflasyon farkını gündeme dahi getirmedi. Neticede kendi koydukları yasaya dahi uymayarak toplu değil tekli; İş sözleşmesi değil olsa olsa satış sözleşmesini imzaladılar” Bir süre oturma eylemi yapan grup açıklamanın arkasından olaysız dağıldı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz