Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Süt Kilo Vermeye Yardım Ediyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:39:25
Süt Kilo Vermeye Yardım Ediyor

Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Neriman inanç, Ramazan ayında ve bayramda alınan kiloların her gün düzenli şeklinde içilen 2 bardak sütle daha kolay verilebileceğini belirt ti.İstanbul ili – Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman inanç, Ramazan ayında alışılan uzun süreli açlığın, bazal metabolik hızda yavaşlamaya sebe p olduğunu ve bir […]

Sut-Kilo-Vermeye-Yardim-EdiyorBeslenme Uzmanı Prof. Dr. Neriman inanç, Ramazan ayında ve bayramda alınan kiloların her gün düzenli şeklinde içilen 2 bardak sütle daha kolay verilebileceğini belirt ti.
İstanbul ili – Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman inanç, Ramazan ayında alışılan uzun süreli açlığın, bazal metabolik hızda yavaşlamaya sebe p olduğunu ve bir ay sonra vücut dengesinin yenide n dan değiştiğini ifade ederek, “Bu dönemde kilo alımları meydana [r] geliyor. ayrıyetten bayramda tüketilen gıdalar ile birlik-te sindirim sisteminin dengesini düzenlemek iyice zorlaşıyor ve şa-hıs kilo almaya sürüyor. Ramazan ayında değişen beslenme düzenine uyum sağlama sürecinde vücut yağ tutabiliyor” diye konuş-tu.

Ramazan ayında meydana gelebilecek kilo değişikliklerinin sağlık sorunlarına sebe p olduğunu, bayram döneminde de yeme konusunda aşırıya kaçıldığını anlatan inanç, ramazan sonrası her gün düzenli şeklinde içilen iki bardak sütün, bu dönemde alınan kiloların verilmesine yardımcı olduğunu diye konuş-tu.

Süt şekerinin acıkma süresini uzattığına değinen inanç, ramazan ayında alınan kilolardan kurtulmak için saba h saatlerin de ve akşam birer bardak süt içilmesi gerektiğinin altını çizdi. inanç, şöyle devam etti: “Protein içeriği yüksek olan besinler, midenin boşalma süresini uzatarak acıkmayı geciktirir. Her saba h saatlerin de düzenli şeklinde içilen süt, içeriğindeki şeker sayesinde kan şekerini dengeleyerek, gün içerisinde tokluk hissi sağlayacak, oldukça çok ve ağır gıda tüketme eğilimini de azaltacaktır. ayrıyetten akşam yemeklerinden sonra bir bardak süt tüketerek gece acıkmaya da engel olunabilir.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz