Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Suriyeli Kürtler Köylerimizi Yaktılar
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:42:15
Suriyeli Kürtler Köylerimizi Yaktılar

Suriyeli Kürtler Köylerimizi yaktılar…Suriye’deki iç savaştan kaçarak Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin denetimindeki topraklara sığınan Suriyeli Kürtler Birleşmiş Milletler tarafından kurulan çadır kentte yaşamlarına sürüyor.Mülteci kampında kalanlara misafirin yaptığı yardımlar ile toplanan erzak ve malzeme dağıtılırken birtakım bazı izdiham da yaşanıyor. Suriye’deki iç savaştan kaçtıklarını anlatan Suriyeli Kürtler yaşadıklarını şöyle anlatıyor. Naci Ruşen: “Suriye’de her gün […]

Suriyeli-Kurtler-Koylerimizi-YaktilarSuriyeli Kürtler Köylerimizi yaktılar…
Suriye’deki iç savaştan kaçarak Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin denetimindeki topraklara sığınan Suriyeli Kürtler Birleşmiş Milletler tarafından kurulan çadır kentte yaşamlarına sürüyor.
Mülteci kampında kalanlara misafirin yaptığı yardımlar ile toplanan erzak ve malzeme dağıtılırken birtakım bazı izdiham da yaşanıyor.

Suriye’deki iç savaştan kaçtıklarını anlatan Suriyeli Kürtler yaşadıklarını şöyle anlatıyor.

Naci Ruşen: “Suriye’de her gün kavga savaş vardı bizde oradan kaçtık buraya sığındık. Burada bize bakıyorlar. [r] Allahın izniyle en az zaman içerisinde ülkemize geri döneriz çünkü her şeyimizi orada bıraktık. bütü n ülkelerden bir çağrım var kendi Kürdistanımız olsun bundan sonra bu savaş bitsin ülkemize dönelim. 100 yıldır bu savaş kavga sürüyor. seneler-dir zulüm altındayız ne zamana kadar böyle olacak? Biz Kürtler ne yapmışız? iyilikten başka bir şey yapmıyoruz. Türklere, Araplara dünyadaki bütü n kesimlere iyilik yapıyoruz ama biz Kürtlerin hakları yok”

Halil ismail: “Suriye’den kaçtık orada kavga savaştan dolayı kaçtık. Köylerimizi yaktılar bize zulüm yapıyorlardı. Köyümüz el Nusra’nın askerlerinin eline geçti köyümüzü yaktılar. Buradan memnunuz bize bakıyorlar. sürekli elimizin bağlı olmasını istiyorlar herkese karşı gözümüz kapalı olan kalsın istiyorlar. Irak’ta, iran’da, Suriye’de, Türkiye’de istiyorlar ki Kürtler ölsün. Türkiye’de kaç yıldır savaş vardır. seneler-dir hep ölümler yaşandı. ޞu anda savaş durdu, barış oldu. Biz de Kürtler barış istiyoruz.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz