Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Suriyeli Kanaat Önderlerinden “katliamlara” Tepki
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:07:55
Suriyeli Kanaat Önderlerinden “katliamlara” Tepki

Suriyeli kanaat önderlerinden “katliamlara” tepki…Ülkelerindeki olay ilerdan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeliler arasında yer alan kanaat önderleri, ޞam’daki kimyasal silah saldırısına ve Mısır’daki darbe karşıtlarına katliama tepkilerini dile getirdi.Malatya ili merkeze bağlı Fatih köyünde kurulan ve Beydağı Konaklama Tesisi adı verilen konteyner kentte yaşayan Suriyeli sığınmacıların sayısı 6 bin 500’e ulaştı. Yaklaşık 3 ay ev-vel kurulan konteyner […]

Suriyeli-Kanaat-Onderlerinden-katliamlara-TepkiSuriyeli kanaat önderlerinden “katliamlara” tepki…
Ülkelerindeki olay ilerdan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeliler arasında yer alan kanaat önderleri, ޞam’daki kimyasal silah saldırısına ve Mısır’daki darbe karşıtlarına katliama tepkilerini dile getirdi.
Malatya ili merkeze bağlı Fatih köyünde kurulan ve Beydağı Konaklama Tesisi adı verilen konteyner kentte yaşayan Suriyeli sığınmacıların sayısı 6 bin 500’e ulaştı. Yaklaşık 3 ay ev-vel kurulan konteyner kentte, Hama, Hatay, Halep, istanbul, ޞam ve Ankara ili adlı 6 mahalle bulunuyor.

Kendilerine yardım eli uzatan Türkiye’ye teşekkür eden Suriyeli sığınmacılar, [r] ޞam’daki ve Mısır’daki katliamların üzüntüsünü yaşıyor. Konteyner kentteki Suriyeliler arasında bulunan kanaat önderleri, ülkelerindeki ve Mısır’daki katliamlara tepkilerini dile getirdi.

“Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun”

İstanbul ili Mahallesi’nin kadın muhtarı Zahira Neba (50), AA muhabirine verdiği demeçte, eşi ve 12 çocuğundan üçüyle Humus’tan Türkiye’ye geldiğini belirt ti.

Ülkelerindeki olay iler nedeni ile memleketlerini terk ettiklerinde yanlarına hiçbir şey alamadıklarını ifade eden Neba, Türkiye’ye sığındıklarını ifade ederek, “Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun. Kendisine oldukça çok teşekkür ediyorum. Kamp yöneticimiz Nihat Yazıcıoğlu her ihtiyacımızı karşılıyor” diye konuş-tu.

Mısır’da darbe karşıtlarına yönelik katliamı duyduğunu dile getiren Neba, şöyle söyledi:

“Oradakilere Allah yardım etsin. Bizim elimizden gelecek bir şey yok zaten. Elimizden gelse kendi vatanımızı kurtarırdık. Bizim diyeceğimiz bir şey yok. Katliamı yapanlar vicdansızlar.”

Suriye’deki kimyasal silah saldırısına değinen Neba, “Allah, Esed’in belasını versin. Katliam bu. Çocukları öldürüyor. Zaten bunları herkes biliyor, görüyor” diye konuş-tu.

“Halkımız bu Beşşar Esed’i devirmek istiyor”

Hama Mahallesi Muhtarı Mahmud el-Ali (41) de Türkiye’ye sığınmadan önce, Humus’ta itfaiye eri şeklinde görevliy-diğını, Hama ve Humus arasındaki Tılıf köyünde yaşadığını söyledi.

Mahmud el-Ali, Mısır ve Suriye’deki katliamlara dikkati çekerek, şunları belirt ti:

“Mısır’da hep kardeşler birbirlerine girmiş. Suriye’deki olay ilerın aynısı Mısır’da da oluyor. Bu kavgalar hep kardeş kavgası, hep koltuk kavgası. Suriye’deki olay iler da bizim istemediğimiz olay iler zaten. Bu hep şeytan hizbi. iran, Rusya ve Hizbullah toplanmışlar, bizim başımızı yakmak istiyorlar. Bunların maksa-dı budur. Herkes bunu anlamıştır. Mahallem de aynı benim düşündüğümü düşünüyor. Türkiye’den, Amerika’dan ve Birleşmiş Milletler’den böyle olay ilera müdahale edip, bunları durdurmasını istiyoruz. Suriye’deki bu olay iler kimsenin istemediği olay iler. Halkımız, bu Beşşar Esed’i devirmek istiyor. Bu savaş, tama mı koltuk için. Beşşar da inmek istemediği için bu olay ilerı çıkarıyor. Kimseye acımıyor. Yani o koltuktan inmemesi için tüm bu olay ilerı yapıyor.”

Suriye’deki kimyasal silah saldırısına değinen Hacı, “Ey korkunç meclisler, ey bize kimyasal silah atan insanlar, yazıklar olsun size. Böyle bir şey yaptığınız için, bu çocukları öldürdüğünüz için size yazıklar olsun. Arap meclislerine sesleniyorum, ey büyük Arap meclisi başkanları size sesleniyorum; Bize yardım edin. Bizim sizden rica ettiğimiz hiçbir şey yok. sadece bize kefen, bir de kazacağımız mezar için bir şeyler gönderin. asl a bugüne kadar yanımızda durmadığınız için sizi buradan azarlıyorum. Size yazıklar olsun diyorum. sadece yanımızda durun” şeklinde mesele ştu.

AA – YETER ERDiNE
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz