Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Suriyeden Kaçan Çocuk Sayısı 1 Milyonu Aştı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:33:34
Suriyeden Kaçan Çocuk Sayısı 1 Milyonu Aştı

Suriyeden kaçan çocuk sayısı 1 milyonu aştı…UNICEF, Suriye’deki iç savaştan kaçarak başka ülkelere sığınan çocukların sayısının 1 milyona ulaştığını açıkladı. Aya adlı Suriyeli bi…UNICEF, Suriye’deki iç savaştan kaçarak başka ülkelere sığınan çocukların sayısının 1 milyona ulaştığını açıkladı. Aya adlı Suriyeli bir mülteci kız çocuğu, “Suriye’yi oldukça çok seviyorum ve oldukça çok özlüyorum. Orada arkadaşlarımla ve […]

Suriyeden-Kacan-Cocuk-Sayisi-1-Milyonu-AstiSuriyeden kaçan çocuk sayısı 1 milyonu aştı…
UNICEF, Suriye’deki iç savaştan kaçarak başka ülkelere sığınan çocukların sayısının 1 milyona ulaştığını açıkladı. Aya adlı Suriyeli bi…
UNICEF, Suriye’deki iç savaştan kaçarak başka ülkelere sığınan çocukların sayısının 1 milyona ulaştığını açıkladı.

Aya adlı Suriyeli bir mülteci kız çocuğu, “Suriye’yi oldukça çok seviyorum ve oldukça çok özlüyorum. Orada arkadaşlarımla ve kız kardeşimle oyunlar oynar, bisiklete binerdik” diyerek ülkesine olan özlemini dile getirdi.

8 yaşındaki Aya, Suriye’deki savaştan kaçan tahmini 1 milyon çocuk mülteciden sadece biri. ayrıyetten savaşın görgü tanıklarından olan küçük kız, “Evimizi bombaladılar. bundan sonra daha fazla orada kalamazdık, oldukça çok ağladık. Ve buraya geldik” diye konuş-tu.

Aya ve 6 kardeşi Bekaa Vadisi’nde geçici şeklinde inşa edilen bir çadırda yaşıyor. Öğrenmeyi oldukça çok sevdiğini anımsatan küçük kız savaştan dolayı iki yıldır okula gidemiyor.

Aya’nın babası Muhammed, “Aya okula gidemeyen iki çocuğumdan biri. ötek i kızım sakat olduğu için okula gidemiyor. ötek i tama mı okula gitti. Çocuklarım eğer ülkemdeki durum düzelirse, Suriye’ye geri dönüp eğitimlerine devam edecekler” diye konuş-tu.

Aya ise, “Doktor olmak ve çocuklara yardım etmek istiyorum. Eğer hastalanırlarsa ve paraları olmazsa, onlara ilaç verip yardım etmek istiyorum’ diyerek hayallerini anlattı.

Tıpkı Aya gibi Suriye’deki çocukların çoğu, ülkede dinmek bilmeyen savaştan ve savaşın olumsuzluklarından etkilenmeye sürüyor. Bazıları iş bulup çalışıyor bazıları ise genç yaşta evleniyor. Ama tama mı küçük yaşta yaşadıkları bu üzücü olay ilerı unutamayacaklarından emin. Aya bir geleceği olup olmadığını ya da Suriye’ye geri dönüp dönemeyeceğini bilmediğini söylüyor. Küçük kız sadece sevdiklerine daha sıkı sarılıp savaşın bitmesini dilediğini belirtiyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz