Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Süleymancılar MHPyi Destedi MİT Fişledi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 08:56:14
Süleymancılar MHPyi Destedi MİT Fişledi

Süleymancılar MHPyi destedi MİT fişledi…Ramazan ayındaki iftar yemeğinde Süleymancıların MHP’yi destekleyeceğini açıklamasnı MiT, AKP’ye diye konuş-tu.Halk arasında Süleymancılar şeklinde bilinen Süleyman Efendi Cemaati’nin İstanbul ili Üsküdar’daki merkez binasında yapılan dar katılımlı iftar yemeğinde konuşma yapan cemaatin lideri Arif Ahmet Denizolgun‘un MHP’yi desteklediklerini söyled iği ve yemeğe ilişkin, Milli istihbarat Teşkilatı’nın (MiT) AKP’yi bilgilendirdiği görül-dü.iFTARDA GÜNDEM […]

Suleymancilar-MHPyi-Destedi-MiT-FislediSüleymancılar MHPyi destedi MİT fişledi…
Ramazan ayındaki iftar yemeğinde Süleymancıların MHP’yi destekleyeceğini açıklamasnı MiT, AKP’ye diye konuş-tu.
Halk arasında Süleymancılar şeklinde bilinen Süleyman Efendi Cemaati’nin İstanbul ili Üsküdar’daki merkez binasında yapılan dar katılımlı iftar yemeğinde konuşma yapan cemaatin lideri Arif Ahmet Denizolgun‘un MHP’yi desteklediklerini söyled iği ve yemeğe ilişkin, Milli istihbarat Teşkilatı’nın (MiT) AKP’yi bilgilendirdiği görül-dü.iFTARDA GÜNDEM politikaTaraf’ın haberine göre Cemaatin Üsküdar’daki merkez [r] binasında 13 Temmuz günü dar katılımlı bir iftar yemeği verildiği ve yemekteki gündemin, ağırlıklı şeklinde politika olduğu bildiril-di. iftarda, cemaatin lideri Arif Ahmet Denizolgun’un uzun bir konuşma yaptığı söylen di.

Konuşmasında 800’e yakın yurt işlettiklerini, 150’den fazla ülkede çalışmalarının olduğunu ifade ettiği öğrenilen Denizolgun’un, konjonktür gereği dengeleri korumak için MHP’yi desteklediklerini ve bu şekilde devam etmesi halinde de, seçimlerde gizlice MHP’yi destekleyeceklerini dile getirdiği kaydoldu.

iftara ve iftarda yapılan bu konuşmaya dairayrıntıların ise, MiT tarafından AK Parti‘ye iletildiği bildiril-di. Her seçim öncesinde oy verilecek parti konusunda birtakım tartışma ve anlaşmazlıkların yaşandığı cemaat; AKP’nin iktidara geldiği 3 Kasım 2002 seçimlerinde ANAP‘ı, 2007 seçimlerinde DP‘yi, 2011 seçimlerinde ise MHP‘yi desteklemişti.Süleyman Hilmi Tunahan‘ın iki torunu olan Arif Ahmet Denizolgun ile Mehmet Beyazıt Denizolgun cemaatin liderliğine soyunmuşlardı. Ana omurga, Ahmet Denizolgun etrafında toplanmıştı. Ahmet Denizolgun, yıllarca politikain içerisinde yer almış ve ANAP döneminde bakanlık yapmıştı. Mehmet Denizolgun ise, AKP’nin kurucuları arasında yer almış ve İstanbul ili Milletvekili olmuştu. Cemaat, Mehmet Denizolgun’un AKP’den milletvekili adaylığı yapılması nedeni ile AKP’ye karşı tavır almış ve hatta, cemaat lideri Ahmet Denizolgun’un Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bir mektup yazarak “Gerçek liderin kendisi olduğunu” söyled iği iddiaları gündeme gelmişti. Cemaat içerisinde de, “AK Parti’nin cemaat liderinin kardeşini aday göstererek cemaati bölmeye çalıştığı” yönünde propaganda işlenmişti.KURS, KÖPRÜLERi ATTIİstanbul ili Kasımpaşa Takımı’daki Piyalepaşa Camisi’nin avlusunda bulunan ve cemaatin denetimindeki Kur’an Kursu binasının 22 Temmuz 2007 seçimlerinin hemen öncesinde yıkılması sonrasında ise AKP ile köprüler tamamen atılmıştı. faka t Mehmet Denizolgun etrafında toplanan az sayıdaki cemaat üyesi, AKP’ye oy vermeyi sürdürmüştü.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz