Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Süheyl Batum Ve Atilla Kart Arasında Tartışma Çıktı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 20 Ağustos 2013 - 08:19:50
Süheyl Batum Ve Atilla Kart Arasında Tartışma Çıktı

Süheyl Batum ve Atilla Kart arasında tartışma çıktı…CHP’li Batum, yargı üyelerinin hepsini n Meclis tarafından seçilmesine karşı çıkınca, CHP’li Atilla Kart, “Sözcü benim, görüşlerimizde değişiklik yok” diye konuş-tu.TBMM Anayasa Yazım Komisyonu’nda, AKP’li Mehmet Ali ޞahin’in “uzlaşmayı bozuyor” diye konuş-tuği CHP’li üye Süheyl Batum ile ötek i CHP’li komisyon üyesi Atilla Kart arasında tartışma yaşandı. Geçtiğimiz […]

Suheyl-Batum-Ve-Atilla-Kart-Arasinda-Tartisma-CiktiSüheyl Batum ve Atilla Kart arasında tartışma çıktı…
CHP’li Batum, yargı üyelerinin hepsini n Meclis tarafından seçilmesine karşı çıkınca, CHP’li Atilla Kart, “Sözcü benim, görüşlerimizde değişiklik yok” diye konuş-tu.
TBMM Anayasa Yazım Komisyonu’nda, AKP’li Mehmet Ali ޞahin’in “uzlaşmayı bozuyor” diye konuş-tuği CHP’li üye Süheyl Batum ile ötek i CHP’li komisyon üyesi Atilla Kart arasında tartışma yaşandı. Geçtiğimiz haftadan bu yana komisyondaki CHP’li üyeler arasında yaşanan gerginlik, dünkü toplantıda, ötek i partili üyelerin önünde sert tartışmaya [r] dönüştü. CHP’li Batum, toplantıda daha ev-vel üzerinde uzlaşılan Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Hakimler Kurulu ile Savcılar Kurulu üyeliklerine seçim yoluni eleştirdi. Bu yargı organlarının üyelerinin tümünün, belli kurumların önerisi ya dadoğrudan TBMM tarafından seçilmesinin öngörüldüğünü anımsatan Batum, “Danıştay’a üyeyi ise Bakanlar Kurulu tavsiye ediyor. ޞimdiye kadar CHP’nin, bir kurumun bütü n üyelerinin Meclis tarafından seçilmesini düzenleyen tek bir önerisi yoktur, varsa söyleyin” görüşünü dile getirdi. Bu sözler sonucu CHP’li ötek i üye Atilla Kart, komisyonun grup sözcüsünün kendisi olduğunu ifade ederek, “Parti adına söz söyleme yetkisine ben sahibim. Bu maddeyi beğendim, onay çıkardım, bugünkü koşullarda yapılabileceklerin en iyisi olduğunu düşünüyorum” diye konuş-tu. ‘Genel başkan dahi gelse…’ Batum ise Kart’a, “Komisyonda grup sözcülüğü diye bir şey yok, ben size grup adına da söz söyleme yetkisi vermedim. Komisyondaki üyelerin her biri söz söyleme hakkına maliktir. CHP’nin bu öneriyi kabul etmesi mümkün değildir” diye konuş-tu. Batum, Hakimler Kurulu’na mevcut sistemdekine benzer şekilde “gerekli görülen hallerde Adalet Bakanı’nın başkanlık edeceği”ni öngören düzenlemeye de tepki göstererek, “Böyle bir önerinin altına tek bir CHP’li imza atamaz” diye konuş-tu. Kart ise “Günümüz koşullarında ben Adalet Bakanı’nın bu yetkiyi kötüye kullanacağını sanmıyorum” deyince Batum, “CHP’nin yargı bağımsızlığı konusundaki ilkeleri bellidir. Bu konudaki ilkeleri genel başkanlar gelse dahi değiştirme yetkisi yoktur” sözleri ile karşılık verdi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz