Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Şubat Ayı İhracat Rakamları Belli Oldu
  • Ana Sayfa » Haber
  • 1 Mart 2014 - 23:36:19
Şubat Ayı İhracat Rakamları Belli Oldu

Şubat ayında ihracat, Geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 4,3 artışla 12 milyar 93 milyon dolar şeklinde gerçekleşti. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, şubat ayı ihracat rakamlarını Denizli ili İhracatçılar Birliğinde düzenlenen basın toplantısında açıkladı.Toplantıya Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de katıldı. Ocak ayında 12 milyar 15 milyon dolarlık ihracatla Cumhuriyet tarihinin en iyi ocak […]

Subat-Ayi-ihracat-Rakamlari-Belli-Oldu Şubat ayında ihracat, Geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 4,3 artışla 12 milyar 93 milyon dolar şeklinde gerçekleşti.
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, şubat ayı ihracat rakamlarını Denizli ili İhracatçılar Birliğinde düzenlenen basın toplantısında açıkladı.Toplantıya Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de katıldı. Ocak ayında 12 milyar 15 milyon dolarlık ihracatla Cumhuriyet tarihinin en iyi ocak ayı rekoru kırılırken, Şubat ayında ihracat 12 milyar 93 [r] milyon dolar oldu. Geçen yılın aynı ayına göre ihracatta yüzde 4.3’lük artış yaşandı. Ocak-Şubat ayı dikkate alındığında toplam ihracat yüzde 6,5 artarak 24 milyar 565 milyon dolar şeklinde gerçekleşti. Son 12 aylık dönemde ise ihracat yüzde 0,6 gerileyerek 152 milyar 509 milyon dolara indi.Şubat ayında daha fazla ihracatı 1 milyar 836 milyon dolar ile otomotiv sektörünün gerçekleştirdiğini anımsatan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Hazır giyim ve konfeksiyon sektörü 1 milyar 489 milyon dolar ile ikinci sırada, kimyevi maddeler sektörü de 1 milyar 449 milyon dolar ihracat ile üçüncü sırada yer aldı” diye konuş-tu. Şubat ayında daha fazla ihracat artışının ise yüzde 37,1 ile fındık sektörünün yakaladığını anımsatan Büyükekşi, “Su ürünlerinde bu artış yüzde 25, hayvansal mamuller sektöründe ise yüzde 19,7 şeklinde gerçekleşti” diye konuş-tu.EN FAZLA İHRACAT YAPILAN ÜÇ ÜLKEEn fazla ihracat yapılan üç ülkenin Almanya, Irak ve İngiltere olduğunun altını çizen Büyükekşi, “Almanya’ya ihracat geçen yılın ayına göre yüzde 7 arttı. Irak’a ihracatımız yüzde 19, İngiltere’ye ise yüzde 7 arttı” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz