Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Spor Yapmayan Için Sağlık Tavsiyelri
Spor Yapmayan Için Sağlık Tavsiyelri

Hava şartlarından dolayı kışın spor yapmayanlar için beslenme uzmanlarından ilginç tavsiye.Uzmanlar evde hareketsiz kalınmasına karşı, vücut direncini artırıcı ve yağ yakıcı özelliğe sahip narın tüketilmesi öneriliyor.Beslenme ve Diyet Uzmanı Sevinç Bakan, verdiği demeçte, kış aylarında vücudun hareketsiz kalması nedeni ile ara öğünlerin daha da ehemmiyetli hale[r] geldiğini belirt ti.Kış aylarında daha fazla içeri kapanarak hareketsiz […]

Spor-Yapmayan-Icin-Saglik-TavsiyelriHava şartlarından dolayı kışın spor yapmayanlar için beslenme uzmanlarından ilginç tavsiye.
Uzmanlar evde hareketsiz kalınmasına karşı, vücut direncini artırıcı ve yağ yakıcı özelliğe sahip narın tüketilmesi öneriliyor.Beslenme ve Diyet Uzmanı Sevinç Bakan, verdiği demeçte, kış aylarında vücudun hareketsiz kalması nedeni ile ara öğünlerin daha da ehemmiyetli hale[r] geldiğini belirt ti.Kış aylarında daha fazla içeri kapanarak hareketsiz kalındığını vurgulayan Bakan, “Bu mevsimde sıkça ara öğün yapmak gerekli. Kış aylarında ara öğünlerde mandalina, portakal gibi narenciye ürünleri, fındık, ceviz gibi kuruyemişler, yoğurt ve ayran gibi süt ürünleri tüketilmeli. Günde en az 1 adet nar tüketilmeli” şeklinde mesele ştu.NAR YAĞ YAKICI ÖZELLiĞE SAHiPKış aylarında nar tüketiminin vücudun direnci açısından oldukça çok ehemmiyetli olduğunu kaydeden Bakan, “Nar kış mevsiminin altın meyvesidir. Vücudun direncini artırdığı gibi yağ yakıcı özelliği de bulunuyor. Nar, ayıklanıp su olarak tüketilmek yerine tüm olarak tüketilmeli. Böyle olursa daha faydalı olur. Nar, vücudu temizleyici ve yağ yakıcı özelliğinden dolayı tüm olarak tüketilmeli” diye konuş tu.Diyabetlilere de nar tüketimini öneren Bakan, narın aynı zamanda şekeri düzenleyici, kalp ve damar hastalıklarından koruyu özellikte olduğunu söyled i.Hava şartlarından dolayı kışın spor yapmanın zorlaştığını anımsatan Bakan, şöyle söyledi:”Evde hareketsiz kalmak özellikle kış aylarında en oldukça çok karşı karşıya kalınan problemlerden biri. Hareketsizliği ortadan kaldırabilmek için çeşitli yöntemler denenebilir. Televizyonu oturarak değil, ayakta yürürmüş gibi izleyin. Oturduğunuz yerde kol ve bacak hareketleri yapmaya özen gösterin. Tabakları tek tek taşıyın. Ev temizliği yapar iken, objeleri elinizden geldiğinizce çeşitlendirin, hareketlerinizi sıklaştırın. Müzik eşliğinde 15-20 dakika dans edin.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz