Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

SPKdan Turkcelle Atama
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:50:59
SPKdan Turkcelle Atama

Turkcell, Mehmet Bostan ile Bekir Pakdemirli’nin Turkcell yönetim kurulu üyesi şeklinde resen atanmalarına karar verildiğini duyurduTurkcell, Mehmet Bostan ile Bekir Pakdemirli’nin Turkcell yönetim kurulu üyesi şeklinde resen atanmalarına karar verildiğini duyurdu. Turkcell’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, SPK’nın firma ile alaka-lı olan 15 Ağustos 2013 yılı tarihli kararına yer verildi. Açıklamada, SPK’nın 11 Mart 2013 yılı tarih ve […]

SPKdan-Turkcelle-AtamaTurkcell, Mehmet Bostan ile Bekir Pakdemirli’nin Turkcell yönetim kurulu üyesi şeklinde resen atanmalarına karar verildiğini duyurdu
Turkcell, Mehmet Bostan ile Bekir Pakdemirli’nin Turkcell yönetim kurulu üyesi şeklinde resen atanmalarına karar verildiğini duyurdu.

Turkcell’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, SPK’nın firma ile alaka-lı olan 15 Ağustos 2013 yılı tarihli kararına yer verildi.

Açıklamada, SPK’nın 11 Mart 2013 yılı tarih ve 8/271 sayılı kararı uyarınca [r] atanmış olan 3 bağımsız yönetim kurulu üyesine ilaveten, 29 Nisan 2010 tarihli genel kurulda 3 se-ne görev yapmak üzere seçilen ve kurul karar tarihi itibariyle görev süreleri dolmuş ve yerlerine genel kurulca yenileri seçilememiş olan yönetim kurulu üyeliklerine 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 128. maddesinin 1. fıkrasının (k) bendi hükmü uyarınca Mehmet Bostan ile Bekir Pakdemirli’nin şirket genel kurulunca mevzuata uygun üyeler seçilinceye ya dakurulca başka üyeler atanıncaya kadar görev yapmak üzere Turkcell yönetim kurulu üyesi şeklinde resen atanmalarına karar verildiği duyuruldu.

Açıklamada şu ifadelere de yer verildi:

“ޞirket yönetim kurulunda boş kalan 2 üyelik için, Sonera Holding BV, Çukurova Holding Aޞ ve Alfa Telekom Turkey Limited’in her birisinden, kurumsal yönetim ilkelerinde sayılan bağımsızlık kriterlerini sağlayan 2’şer şahsıın isim, özgeçmiş ve bağımsızlık beyanlarının kurulumuz karar tarihini takip eden 15 gün içerisinde kurulumuza iletilmesinin talep edilmesine, esas sözleşmesini kurulumuzun Seri:IV, No:56 sayılı ‘Kurumsal Yönetim ilkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına dairTebliği’ hükümlerine uygun şeklinde değiştirmesini teminen firmasın uyarılmasına karar verilmiştir.”
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz