Sperm Sayısı Neden Düşer
Gönderen: admin Tarih: 11 Oca, 2013 At 09:36 PM | Kategorisi : Haber, Sağlık | 0 Yorum

Sperm-Sayisi-Neden-Duser Danimarka’da yapılan incele me , peynir ve et gibi yiyeceklerde bulunan doymuş yağın sperm sayısını düşürdüğünü ortaya çıkardı.
Doymuş yağın kalp sağlığına zararlı olduğu, kilo aldırdığı önceden de biliniyordu. Danimarkalı erkekler üzerinde yapılan incele me da doymuş yağ içeren yiyecekleri tüketenlerin sperm yoğunluğunda yüzde 38, sperm sayılarında ise yüzde 41 düşüş olduğunu saptad ı. Kopenhag’da bulunan Rigshospitalet hastanesi’nden incele me yı yürüten Tina Jensen, bu durumun tesadüfi bir sonuç olmadığını ve yapılan ötek i incele me larda da doymuş yağın birçok soruna sebe p olduğu ortaya çıktığını söyledi. 2011 yılında Brezilyalı bilim insanlarının incele me sında, tahıl tüketiminin sperm yoğunluğunu ve hareketliliğini artırdığı, meyvenin de sperm hızını artırdığı keşfedilmişti.

.
Reklam Alanı

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • sperm sayısı neden düşer

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>