Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Soykırım
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:13:48
Soykırım

Soykırım…Suriye’de Esed yönetiminin ޞam’ın kırsalına yönelik yaptığı iddia edilen kimyasal saldırıda bilanço giderek artıyor. Suriye Devrim Konseyi, kimyasal silah saldırısında ölenlerin sayısının bin 300’ü aştığını diye konuş-tu.Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Milli Koalisyonu(SMDK), gerçekleştirilen kimyasal katliam ile alaka-lı bir basın açıklaması yaptı. SMDK, ޞam’ın banliyöleri; Doğu Ğuta, Kefer-Batna, Duma, Sekba, Cemariye, irbin Cisrin, Zemelka, El […]

SoykirimSoykırım…
Suriye’de Esed yönetiminin ޞam’ın kırsalına yönelik yaptığı iddia edilen kimyasal saldırıda bilanço giderek artıyor. Suriye Devrim Konseyi, kimyasal silah saldırısında ölenlerin sayısının bin 300’ü aştığını diye konuş-tu.
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Milli Koalisyonu(SMDK), gerçekleştirilen kimyasal katliam ile alaka-lı bir basın açıklaması yaptı. SMDK, ޞam’ın banliyöleri; Doğu Ğuta, Kefer-Batna, Duma, Sekba, Cemariye, irbin Cisrin, Zemelka, El Merc, Ayn Terma bölgelerinde aralarında kadın ve çocukların olduğu bin 300’den fazla şahsıın öldüğünü diye konuş-tu.

Uluslararası kamuoyu Mısır askeri devrimi ve katliamları ile meşgul iken Suriye’deki toplum kimyasal silah saldırısı ile sarsıldı. Suriye yönetimi tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen saldırıda çoğu çocuk olmak üzere yüzlerce şa-hıs öldü. SMDK bugün İstanbul ilinde yaptığı basın toplantısında saldırıyı şiddetle kınayarak, bundan Esed’i sorumlu tutu.

SMDK adına basın toplantısı düzenleyen Suriye Milli Konseyi George Sabra, “Bizi sadece Esed değil uluslararası kamuoyunun sessizliği, AB ve ABD’nin tepkisizliği öldürüyor” diye konuş-tu.

Esed’in kimyasal saldırıyı BM Silah denetçilerinin olduğu sırada ve onlara yakın bir bölgede yaptığını anımsatan Sabra, “Suriye yönetimi BM ve dünya kamuyonun gözü önünde BM gözlemcilerinin yakınında bu saldırıları yapar iken dünya kamuoyu nerede?” sorusunu yöneltti.

Bu katliamların sadece Suriye için değil bütü n bölge için tehdit oluşturduğunu kaydeden Sabra,”Uluslar arası toplum içerisinden acil askeri müdahale istiyoruz. Biz hakkımız olan bir şeyi istiyoruz. toplumukorumak için uçuşa yasak bölge ilan edilmesini istiyoruz. ” diye konuş-tu.

Öte yandan bir açıklamada bulunan Özgür Suriye Ordusu Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Selim idris, saldırılarda ölenlerin sayısının bin 600’ü bulduğunu ifade etti. idris, saldırılardan dolayı gerekli adımı atmayan uluslar arası kamuoyunun sorumlu olduğunu belirt ti.

ޞam’ın banliyölerinde gerçekleştirilen kimyasal silah saldırısında yayımlanan görüntülerde oldukça çok sayıda çocuğun çırpınarak can verdiği görülüyor. Saldırı sonrasında yan yana televizyon dizilen onlarca ceset katiliamın vahametini gözler önüne seriyor. CiHAN

MK

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz