Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Son Kurban Ünlü İsim Oldu
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:41:02
Son Kurban Ünlü İsim Oldu

Adı ilk kez Mahsun Kırmızıgül ile anılan çellist Mine Cangal’ı “sigarayı bıraktırıyoruz” diyerek dolandırdılar.Adı ilk kez Mahsun Kırmızıgül ile anılan çellist Mine Cangal, sağlık Bakanlığı’nın sigara bırakma hattı tarafından gelen telefonla dolandırıldığını twitter hesabından “sağlık Bakanlığı sigara bırakma hattından ücretsiz ilaç göndereceğini anımsatan dolandırıcıya kanıp sonucu para ödeyen ben” sözleri ile anlattı. Dolandırılma hikâyesini anlatan […]

Son-Kurban-Unlu-isim-OlduAdı ilk kez Mahsun Kırmızıgül ile anılan çellist Mine Cangal’ı “sigarayı bıraktırıyoruz” diyerek dolandırdılar.
Adı ilk kez Mahsun Kırmızıgül ile anılan çellist Mine Cangal, sağlık Bakanlığı’nın sigara bırakma hattı tarafından gelen telefonla dolandırıldığını twitter hesabından “sağlık Bakanlığı sigara bırakma hattından ücretsiz ilaç göndereceğini anımsatan dolandırıcıya kanıp sonucu para ödeyen ben” sözleri ile anlattı.

Dolandırılma hikâyesini anlatan Cangal, “Bir [r] arkadaşımın Alo 171 sigara hattı ile sigarayı bıraktığını biliyordum. Geçenlerde bana da 171 hattından telefon geldi. Otomatik yönlendirmeler ile beni menüden menüyle aktarırken o sırada hat kesildi. Hemen arkasından oldukça çok profesyonelce konuşup bakanlıktan aradığını anımsatan tatlı dilli bir kadın aradı. Ben de sigara içmediğimi belirt tim. Arkadaşımın sigarayı bırakmasını rica ettiğim için telefonla konuşmaya devam ettim. Kadın bana, ‘Arkadaşınızın sigara bırakması için piyasa değeri 190 TL olan ilacı size sadece 22 TL kargo ücreti ile yolluyoruz’ diye konuş-tu. ilaçlar 3 gün içerisinde geldi. Paketi açtığımda içerisinden tarçın tozu ve baharatlı bir karışım çıktı. Bir de paketin kapağı açıktı. içerisinde zehir dahi olabilir.

BAKANLIK ÖNLEM ALMALI

Bilmedimiz bir şey sonuçta. Paket Bornova’dan yollanmış. Kargo kağıdının üzerindeki numarayı aradım ama hat düşmüyor. 22 TL için bu kadar profesyonelce çalışılması şaşırtıcı ama günde 300-400 kişiyi kolayca kandırabilecek bir profesyonellik söz konusu” diye konuş-tu.

insanların daha dikkatli olmasını ve Sağlık Bakanlığı’nın bu konu ile alaka-lı bir önlem alması gerektiğini anımsatan Cangal, “Gelen her telefona şüpheyle yaklaşmak gerek” diye konuş-tu.

Sağlık Bakanlığı görevlileri ise konu ile alaka-lı şu açaklamayı yaptı: “171 numarasının telefonda çıkması sistematik bir olay. Bunun önüne geçemiyoruz. Gelen telefondan şüphelenen ve şikayet etmek arzulayan misafirin polisi aramaları gerekli.”

Yazete

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz