Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Skandal Kolunu Kaybetti
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 10:22:13
Skandal Kolunu Kaybetti

Heybeliada sakinleri isyanda. Heybeliada’da hastane bulunmaması nedeni ile geçtiğimiz pazar günü, bir gencin ölümden dönmesi ve kolunu kaybetmesi toplumuayaklandırdı.   Ali Mert Baltacı Pazar günü saba h saatlerin de 04.00 sıralarında kolundan yaralandı. Sokağa çıkarak arkadaşlarından yardım arzulayan 22 yaşındaki Baltacı, bir arkadaşından yardım rica etti.[r]. Bunun sonucu Twitter’da “heybeliadayahastaneistiyoruz” hashtag’i ile Ada sakinleri sesini […]

Skandal Kolunu Kaybetti Heybeliada sakinleri isyanda. Heybeliada’da hastane bulunmaması nedeni ile geçtiğimiz pazar günü, bir gencin ölümden dönmesi ve kolunu kaybetmesi toplumuayaklandırdı.
 
Ali Mert Baltacı Pazar günü saba h saatlerin de 04.00 sıralarında kolundan yaralandı. Sokağa çıkarak arkadaşlarından yardım arzulayan 22 yaşındaki Baltacı, bir arkadaşından yardım rica etti.[r]. Bunun sonucu Twitter’da “heybeliadayahastaneistiyoruz” hashtag’i ile Ada sakinleri sesini duyurmak için kampanya başlattı. Heybeliada’da oturan halk kendi adalarında ve ötek i adalarda hastane olmaması nedeni ile önemli tehlikeler yaşandığı, yaşamını yitirdiği ve bu ihmalin son bulması için Adalar’a teşekküllü bir hastane yapılması gerektiğini söylüyor.
Ali Mert Baltacı’nın doktoru da “Yarım saat daha erken gelebilseydi kolunu kurtarabilirdik” diye konuş-tu. O gece yaşananlar ve hurriyet.com.tr’ye konuşan Baltacı’nın kızkardeşi tarafından da doğrulanan iddialar şu şekilde:
 MAZOTUMUZ YOK, otomo-bil KAN OLUR GÖTÜREMEYiZ
 
“Arkadaşımız Ali Mert Baltacı 11 Ağustos gecesi bir kaza geçirdi. Adamızda onu götürebileceğimiz bir hastane yoktu. 112 deniz ambulansını aradık, mazotu yokmuş götüremedi. Polisten rica ettik askeriyenin yetersiz revirine gidelim diye, otomo-bil kan olur dendi. Biz burada hayattan bahsediyoruz. Biz burada 
22 yaşında bir çocuktan bahsediyoruz, sırf birileri daha oldukça çok para kazansın diye kapatılan hastane sebebi ile o bundan sonra tek kol ile yaşayacak. Durum böyleyken bunu bir daha yaşayacağımız kesinken biz sadece bunun önüne geçmek istiyoruz. Biz burada sadece 22 yaşında bir çocuktan bahsetmiyoruz. Burası ada, buraya sadece gezmeye gelinmiyor. Biz burada yaşıyoruz ve bizim hastanemiz yok. Lütfen bizi görün, bizi duyun. Ali Mert hala yoğun bakımda, o bizi göremiyor, duyamıyor. Fazla bir şey istemiyoruz, sadece teşekküllü bir hastane istiyoruz.”
 “NEDEN HASTANE YOK?”
 
Heybeliada sakinleri Cuma günü saat 14:00’te ilçe Sağlık Müdürlüğü önünde eyleme hazırlanıyor. istanbul’un göbeğinde ve en turistik beldelerden biri olan Adalar’da seneler-dir hastane olmaması, sadece Büyükada’da bir polikliniğin bulunması büyük tepki topluyor. seneler-dir yaşanan bu durum 22 yaşındaki bir gencin kolunu kaybetmesi netice-si toplumuadeta isyan ettirdi. Adalılar sosyal paylaşım sitelerinde, #heybeliadayahastaneistiyoruz diyorlar ve ellerinden geldiğince seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Hürriyet.com.tr’nin ulaştığı sağlık bakanlığı görevlileri ise sosyal medya birimlerinin yer aldı ğınu ve sağlık hizmetleri ile alaka-lı her şikayetin takip edilip değerlendirildiğini söyled i. görevli kişiler alaka-lı birimlerin meseleyi araştıracağını açıkladı. (Hürriyet)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz