Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Sırrı Süreyyadan Ahmet Türke Cevap
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Haziran 2013 - 17:11:05
Sırrı Süreyyadan Ahmet Türke Cevap

BDP İstanbul ili il örgütü ve politika Akademesi, BDP İstanbul ili Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in katılımı ile etkinlik düzenledi. Etkinlikte konuşan Önder, Ahmet Türk’e cevap verdi.Önder, konuşmasının çok büyük bölümünü Gezi Parkı direnişine ayırırken, Türk halkının direnişi ile Kürt halkının mücadelesinin birleşmesinin önemine vurgu yaptı. ELEޞTiRiLERiNi YiNELEDi DTK’nın Diyarbakır ilinde tertiplediği konferansa yönelik eleştirileri sonucu […]

Sirri-Sureyyadan-Ahmet-Turke-CevapBDP İstanbul ili il örgütü ve politika Akademesi, BDP İstanbul ili Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in katılımı ile etkinlik düzenledi. Etkinlikte konuşan Önder, Ahmet Türk’e cevap verdi.
Önder, konuşmasının çok büyük bölümünü Gezi Parkı direnişine ayırırken, Türk halkının direnişi ile Kürt halkının mücadelesinin birleşmesinin önemine vurgu yaptı. ELEޞTiRiLERiNi YiNELEDi DTK’nın Diyarbakır ilinde tertiplediği konferansa yönelik eleştirileri sonucu DTK Eşbaşkanı Ahmet Türk ile yaşadığı polemiğe değinen Önder, basın aracılığı ile yapmaktan ziyade seçmenlerine hali [r] anlatmayı uygun bulduğunu belirt ti. Önder, konferansın neti-ce bildirgesinde Abdullah Öcalan için “Kürt toplum önderi” ifadesinin yer almaması ve Türk halkının ayaklanmasına değinilmemesi yönündeki eleştirilerini yineledi. “BU MU FARKINDALIK?” Önder, “ޞimdi Türkiye’nin yarısı yanıyor ve en ehemmiyetli Kürdistan konferansının neti-ce bildirgesinde bir tek kelime ile bundan bahsedilmiyor. Bu mu farkındalık?” diye sordu. BDP’nin Taksim Dayanışması’nın ilk şenlerinden olduğunu kaydeden Önder, sürecin içerisinde ve öncüsü konumunda yer aldıklarını ifade etti. “TÜRK SÖYLEMEYE BAޞLADI” bununnla birlikte HDK Yürütme Kurulu üyesi olan Önder, toplumun onur ve özgürlük ayaklanması için “Türkiye halkının ilk defa böyle bir silkiniş içerisinde olduğunu, bunu inat ve irade ile yaptığını” belirt ti. Sırrı Süreyya Önder, “Bir Türk şeklinde söyleyeyim, ‘Türkler söylemez, söylenirler’ diye bir söz vardır. Türk ilk defa söylenmeyi bıraktı, söylemeye başladı” diye konuş-tu. “HALKLARIN MÜCADELESi HERKESi DÖNÜŞžTÜRÜYOR” Önder, bunda Kürt özgürlük mücadelesinin de etkisi olduğu değerlendirmesi yaparak, “Mücadele eden halkların herkesi dönüştürme gücüne malik olmasının muhhteşem örneğini gördüm” diye konuş-tu. PKK lideri Abdullah Öcalan’ın “KCK’nin HES’lerin durdurulması talebini yanlış bulduğu, bunun demokratik politikain işi olduğu” yönündeki değerlendirmesini aktaran Sırrı Süreyya Önder, Öcalan’ın “Bizim derdimiz büyük siyasal düşünceyi örgütleyememe hastalığı” sözünü belirtti. Öcalan’ın kendisinden Kürt bölgesinde HES’lerin yarattığı talanı Türk halkına anlatmasını rica ettiğini anımsatan Önder, “Bunu anlatığın zaman buna gelmeyecek kimse yoktur’ diye konuş-tu” diye konuş-tu. “HÜKÜMETi YIPRATMAYACAĞIZ DiYE KiME SÖZ VERDiK” Ahmet Türk’ün “Gezi olay ilerının içerisinde hükümeti yıpratmak arzulayanlar de olabilir” diye konuş-tuğini hatırlatan Sırrı Süreyya Önder, “Hükümeti yıpratmayacağız diye biz kime söz verdik? Bizim varoluş sebebimiz siyasal mücadeledir. Talana yöneliyorsa hükümet yıpransın, hatta yıpranmalı. Bu perspektif şu eksikliği içeriyor. Sayın Başkan’ın belirt tiklerinden hiçbir şey anlamamış oldukları anlamına geliyor” diye konuş-tu. Önder, Abdullah Öcalan’ın “Müzakere sürecini ben başlattım, ben sürdürüyorum, bu sürece el koydum” diye konuş-tuğini belirtti. Önder, ekledi: “Hükümeti yıpratmayalım demek bu süreci hükümetin başlattığını ya da hükümetin tekelinde olduğunu zannetmek demektir.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz