Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Şimşek Yüksek Not Türkiyenin Önünü Açacak
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Mayıs 2013 - 18:06:38
Şimşek Yüksek Not Türkiyenin Önünü Açacak

Maliye Bakanı Mehmet ޞimşek, kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye’nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyesine yükseltmesinin Türkiye’nin önünü açacağını belirt ti.Bu gelişmenin özel olarak uzun vadede yabancı firmalerin Türkiye’ye yatırım yapabilecek olmaları bakımındanehemmiyetli olduğuna dikkat çeken Bakan ޞimşek ayrıyetten Türk piyasasına yatırım yapmış olanların da not artışı ile birlik-te Türkiye’de kalmaya devam etme ihtimallerinin yüksek olmasını […]

Simsek-Yuksek-Not-Turkiyenin-Onunu-AcacakMaliye Bakanı Mehmet ޞimşek, kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye’nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyesine yükseltmesinin Türkiye’nin önünü açacağını belirt ti.
Bu gelişmenin özel olarak uzun vadede yabancı firmalerin Türkiye’ye yatırım yapabilecek olmaları bakımındanehemmiyetli olduğuna dikkat çeken Bakan ޞimşek ayrıyetten Türk piyasasına yatırım yapmış olanların da not artışı ile birlik-te Türkiye’de kalmaya devam etme ihtimallerinin yüksek olmasını sağlayacağını dile getirdi. Maliye Bakanı Mehmet ޞimşek, ingiltere’nin başkenti Londra’da [r] ‘Mitsubishi UFJ Securities International’ firmasınin tertiplediği konferansa konuşmacı şeklinde katıldı. Bakan ޞimşek konferansın arkasından basın mensuplarının gündeme dairsorularını yanıtladı. Kredi derecelendirme kuruluşu Mood’s’in Türkiye’nin kredi notunu yükseltmesini yorumlayan Bakan ޞimşek, Türkiye Cumhuriyeti’nin dünyadan alacaklı konuma geldiği için, Türkiye’nin hazinesinin zaten ucuza borçlanabildiğini, faka t burada ehemmiyetli olan noktanın Türkiye’ye küresel yatırımların ve uzun vadeli fonların akması olduğunu söyled i. Bakan ޞimşek, “Not artışı hakikaten hayati bir öneme malik. Çünkü şimdi, dünyaca kabul gören iki büyük kredi derecelendirme kuruluşu tarafından Türkiye’ye ‘yatırım yapılabilir’ notu verildi. Bu da Türkiye’nin önünü açacaktır” diye konuş-tu. TÜRKiYE YÜZDE 4 BÜYÜRSE BÜYÜK BAޞARI Avrupa’nın hala resesyondan çıkamadığını anımsatan Bakan ޞimşek, çevredeki bu sıkıntılara rağmen Türkiye bu se-ne yüzde 4 civarında büyürse bunun Türkiye için çok büyük başarı olacağını söyledi. Bakan ޞimşek Türkiye’nin uzun süredir iyi bir notu hakkettiğini dile getirerek doğru politikaların ve performansın takdir edilmesinin de Türkiye için çok büyük başarı olduğunu söyled i. Dünyaca kabul gören Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, dün Türkiye’nin kredi notunu Ba1’den yatırım yapılabilir seviye olan Baa3’e yükseltip, görünümü durağan şeklinde açıklamıştı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz