Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Seyrek İtfaiyesi Binası Törenle Açıldı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:05:16
Seyrek İtfaiyesi Binası Törenle Açıldı

Seyrek İtfaiyesi binası törenle açıldı… İzmir ili Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Seyrek itfaiye binası törenle açıldı. Seyreklilerin yanısıra Menemen halkının da yoğun ala-ka gösterdiği açılış törenine CHP il Başkanı Ali Engin, İzmir ili Milletvekilleri Hülya Güven, Alaattin Yüksel ve Mustafa Moroğlu ile ilçe belediye başkanları [r] da katıldı. Törende konuşan İzmir ili Büyükşehir Belediye […]

Seyrek-itfaiyesi-Binasi-Torenle-AcildiSeyrek İtfaiyesi binası törenle açıldı…

İzmir ili Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Seyrek itfaiye binası törenle açıldı.

Seyreklilerin yanısıra Menemen halkının da yoğun ala-ka gösterdiği açılış törenine CHP il Başkanı Ali Engin, İzmir ili Milletvekilleri Hülya Güven, Alaattin Yüksel ve Mustafa Moroğlu ile ilçe belediye başkanları [r] da katıldı. Törende konuşan İzmir ili Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Seyrek itfayesi’nin Maltepe, Çavuşlar, Ulukent, Koyundere köyleri, Çanakkale ili yolu üzerinde meydana gelebilecek yangınların yanısıra Maltepe’deki Serbest Bölge’deki olay ilera da müdahale edeceğini söyled i. itfaiyenin 24 saat çalışan ve izmirli hemşehrilerden sürekli takdir toplayan bir birim olduğunu hatırlatan Başkan Kocaoğlu, izmir’e 36 noktadan hizmet verdiklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin Menemen ilçesine yaptığı hizmetleri özetleyen Başkan Kocaoğlu, Fen işleri Dairesi Başkanlığı tarafından 109 milyon lira, iZSU bütçesinden 57 milyon 290 bin lira ve nakdi yardımlar olmak üzere toplam 171 milyon 490 bin liralık yatırım gerçekleştirildiğini açıkladı.

İzmir ili Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Üçkuular-Üçyol metro hattına da değinen Başkan Kocaoğlu, ‘metro bitmedi’ eleştirilerine de yanıt vererek, “11 km aldığımız metroya 80 km daha ekledik. ޞu anda yürüyen çalışmalardan Üçyol-Üçkuyular hattında kalan 3.5 kmnin sadece 13 msinde takıldık kaldık. 24 kmlik Konak-Karşıyaka tramvay hattımızın onayı da geldi. iki se-ne içerisinde 11 km aldığımız raylı sistemi 175 kmye çıkartacağız” diye konuş-tu. Hedeflerinin büyük olduğunu vurgulayan Başkan Kocaoğlu, sözlerini şöyle bitirdi:

“Bu kenti hayal ediyoruz. Hayallerimiz gerçekleştirilebilecek hayaller. Ufkumuz geniş. Rehber şeklinde aklı ve bilimi kullanıyoruz. Bugüne kadar ne tasarımlerimizde, ne söylemimizde, ne de duruşumuzda büyük hata yaptık. Ne siyasi partimizin ne de izmirli hemşehrilemizin başını önplanaeğmedik, eğmeyeceğiz”

Menemen Belediye Başkanı Tahir ޞahin ise, Büyükşehir Belediyesi’nin Menemen’e kazandırdığı ikinci itfaiye binasının açılışını yapmaktan mutlu olduklarını söyled i. Kurdela kesiminin arkasından Menemen Sulama Birliği Başkanı Recai Önal ile Menemen Belediye Başkanı Tahir ޞahin, İzmir ili Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na ilçeye yaptığı yatırımlardan dolayı birer şükran plaketi takdim etti. ޞahin ayrıyetten Başkan Kocaoğlu’na bölgede üretilen meyvelerden oluşan bir sepet, Seyrek muhtarları da kavun hediye etti.

SEYREK iTFAiYESi

‘Seyrek itfaiye Grubu’, Menemen ilçesinin Seyrek Mahallesi’nde, 85. se-ne Cumhuriyet Mahallesi, Stadyum Caddesi No:46’da 2 bin 812 mkare alan üzerinde kuruldu.

Seyrek itfaiye Grubu, Seyrek’in yanısıra Ulukent, Koyundere, Maltepe, Çavuşlar köylerindeki yangınlar ile Çanakkale ili yolu üzerinde oluşabilecek araç yangınlarına hizmet verecek. Tek katlı binada, 245 mkarelik idari bina ve 300 mkarelik garaj binasının yanısıra 19 m yüksekliğinde hortum kulesi yapıldı. idari bina; amir odası, kayıt odası, check odası, mutfak ve yemekhane, tuvalet, duş, soyunma odası, 10 kişilik yatakhane ile ısıtma merkezinden oluşuyor. Garaj binasında ise 4 araçlık park alanı ile itfaiye araçlarının su depolarını doldurmak amaçlı 30 mkarelik havuz yer alıyor. Garaj binasının içerisinde ayrıyetten motopomp ve depo odaları bulunuyor. Araziye uygun şeklinde otopark yapıldı. ayrıyetten, 2 bin 225 mkarelik alanda çevre düzenlemesi gerçekleştirildi. ilk etapta 1 arazöz ve 1 çavuş, 1 şoför ve 3 erden oluşan personelle hizmet verecek.

İzmir ili itfaiyesi, metropol alanda Seyrek’le birlik-te halen 36 itfaiye grubu ile hizmet veriyor. Bunlar; Yenişehir’deki merkez grubu, Aliağa, Bağarası, Balçova, Bayındır, Bornova, Bostanlı, Buca, Çamdibi, Çiğli, Evka-1, Evka-4, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Gümüldür, Hatay, Işıkkent, Kadifekale, Karabağlar, Karşıyaka Takımı, Kemalpaşa, Kısık Sanayi, Menemen, Menderes, Mordoğan, Narlıdere, Özdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Toros, Ur ile ve Yeni Çamlık, Yeni Foça’da itfaiye grupları ve Toros’taki eğitim merkezi. Aliağa’da yapılabilir yeni itfaiye binasının ise ihale çalışmaları halen sürüyor. İzmir ili itfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı mevcut gruplarda 62 arazöz, 22 arazözlü merdivenli araç, 13 merdivenli araç, 5 motorsiklet, 20 adet kurtarma aracı, 4 ambulans ve 51 adet ötek i araba lar olmak üzere toplam 177 adet araçla hizmet veriliyor. itfaiyede 809 memur, 96 daimi işçi, 222 firma personeli, 20 sözleşmeli memur olmak üzere toplam bin 147 personel görev yapıyor.

Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz