Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Selimiye
  • Ana Sayfa » Haber
  • 9 Temmuz 2013 - 21:23:05
Selimiye

Edirne ili Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Edirne ili Belediyesi tarafından Selimiye meydanında açılan Ramazan çadırında bin 200 şa-hıs ilk iftarını açtı. 4 sene-den bu yana geleneksel hale getirilen Ramazan çadırı, Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye’nin gölgesinde yenide n dan kuruldu. Her [r] gün bir şa-hıs ve kurumun verdiği iftar yemeğinin ilkini Edirne […]

Selimiye
Edirne ili Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Edirne ili Belediyesi tarafından Selimiye meydanında açılan Ramazan çadırında bin 200 şa-hıs ilk iftarını açtı.

4 sene-den bu yana geleneksel hale getirilen Ramazan çadırı, Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye’nin gölgesinde yenide n dan kuruldu. Her [r] gün bir şa-hıs ve kurumun verdiği iftar yemeğinin ilkini Edirne ili Ticaret Borsası verdi. Borsanın 4 gün vereceği iftar yemeğinin ilkine Edirne ili Valisi Hasan Duruer, Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk katıldı.

Ezan saatine tahmini bir saat kala çadır önünde kalabalık oluştu. Aralarında Roman misafirin da olduğu onlarca şa-hıs bir an ev-vel yemek almak için uğra ş gösterdi. Edirne ili Emniyet Müdürlüğü’nün aldığı önlemler sayesinde önceki yıllarda yaşanan iftar izdihamı yaşanmadı. Bariyerler arasında teker teker geçen halk yemeğini alarak masalara oturdu. Edirne ili Valisi Hasan Duruer ve birlikt eindeki protokol üyeleri de kendilerine ayrılan masalar yerine misafirin arasında oturarak onlar ile birlik-te iftar açtı.

Vali Duruer, “Aslında bu işin protokol masası olmaz. Herkes rica ettiği yere oturur. sadece birbirimizi ağırlamaktan vazgeçmemiz gerektiğini düşünüyorum.” diye konuş-tu. Vali ile aynı masada iftar açan Mehmet Kılıç, valinin protokol masası yerine kendileri ile iftar açmasının iyi bir yaklaşım olduğunu ve takdir ettiğini belirt ti. iftarını açan yaşlı bir teyze ise valinin yanlarında oturmalarından mutluluk duyduğunu ve herkese nasip olmasını diledi.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz