Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Şeftali Ye Genç Kal
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:51:15
Şeftali Ye Genç Kal

Şeftali ye genç kal…Diyetisyen Gizem ޞeber, şeftalinin, serbest radikallerin bedenden atılmasına yardımcı olduğunu belirt ti.Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem ޞeber, şeftalinin gün boyunca hava, su ve ötek i çevresel faktörler nedeni ile ve yediklerimiz içtiklerimiz sebebi ile vücudumuzda oluşan sağlığımız bakımındanzararlı ve yaşlanmayı hızlandırıcı serbest radikallerin bedenden atılmasına yardımcı olduğunu belirt ti. ޞeber, verdiği demeçte, […]

Seftali-Ye-Genc-KalŞeftali ye genç kal…
Diyetisyen Gizem ޞeber, şeftalinin, serbest radikallerin bedenden atılmasına yardımcı olduğunu belirt ti.
Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem ޞeber, şeftalinin gün boyunca hava, su ve ötek i çevresel faktörler nedeni ile ve yediklerimiz içtiklerimiz sebebi ile vücudumuzda oluşan sağlığımız bakımındanzararlı ve yaşlanmayı hızlandırıcı serbest radikallerin bedenden atılmasına yardımcı olduğunu belirt ti. ޞeber, verdiği demeçte, şeftalinin, yaz sofralarının vazgeçilmez meyvelerinden [r] biri olduğunu, tadı ve kendine has kokusu ile bizi kendine çeken bu meyvenin sağlık bakımındanda pek çok faydası olduğunu ifade etti.

ޞeber, şeftalinin 100 gramının sadece 39 kalori içerdiğini, 1 orta boy şeftalinin tahmini 70 kalori olduğunu, diyetlerde 1 adet şeftalinin 1 porsiyon meyve yerine geçtiğini söyledi. ޞeber, şeftalinin antioksidan kaynağı oluğunu anlatarak, “Gün boyunca hava, su ve ötek i çevresel faktörler nedeni ile ve yediklerimiz/içtiklerimiz sebebi ile vücudumuzda oluşan sağlığımız bakımındanzararlı ve yaşlanmayı hızlandırıcı serbest radikallerin bedenimizden atılmasına yardımcıdır. Besinlerin antioksidan içeriklerine göre verilmiş puanlama olan ORAC değeri yarım şeftali için 1814’tür. Zeaksantin, lutein ve beta-kriptoksantin adlı antioksidanları içerir” diye konuş-tu.

ޞeftalinin bağışıklık sistemini güçlendiren, kas yapımına yardımcı, derinden yapılmış hücrelerinin yenilenmesinde rolleri olan C vitamininden zengin bir kaynak olduğuna dikkat çeken ޞeber, şunları söyledi: “Günde 1 adet şeftali tüketerek günlük C vitamini ihtiyacımızın yüzde 12’sini karşılayabiliriz. ޞeftali, vücutta A vitaminine dönüşen beta-karotenlerden zengindir. A vitamini; görme fonksiyonlarımız ve solunum sistemimiz bakımındanönemlidir. Yeterli A vitamini alanların akciğer kanserine yakalanma risklerinin daha düşük olduğu bilinmektedir. Yüksek kan basıncını düşürmek için tuzu azaltmanın yakınında, yüksek potasyumlu beslenmek gerekir. Bir adet şeftali ortalama 300 mg potasyum içerir ve bu içeriği ile zengin potasyum kaynağıdır. ޞeftali, içerdiği beta-karotenler ile daha kolay bronzlaşmamıza da destek olan bir meyvedir.”


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz