Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Sarıgül O Soruya Cevap Vermedi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:22:35
Sarıgül O Soruya Cevap Vermedi

Sarıgül o soruya cevap vermedi… İstanbul ili ޞişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bir basın mensubunun ‘Seçimlerde sizi nerede göreceğiz?’ sorusuna, “Bu problemi n cevabı için daha saat erken.” diye cevap verdi. Mustafa Sarıgül, Amasya’nın Merzifon Belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı’yı makamında ziyaret etti. Bayrağa bağlı, toprağına bağlı inançlara saygı [r] gösteren büyükleri sayan, küçükleri seven […]

Sarigul-O-Soruya-Cevap-VermediSarıgül o soruya cevap vermedi…

İstanbul ili ޞişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bir basın mensubunun ‘Seçimlerde sizi nerede göreceğiz?’ sorusuna, “Bu problemi n cevabı için daha saat erken.” diye cevap verdi.

Mustafa Sarıgül, Amasya’nın Merzifon Belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı’yı makamında ziyaret etti. Bayrağa bağlı, toprağına bağlı inançlara saygı [r] gösteren büyükleri sayan, küçükleri seven bir anlayışla yollara çıktıklarını ifade eden ޞişli Belediye Başkanı Sarıgül, “Bu çalışmalarımız esnasında hiçbir siyasi parti gözetmeden tüm belediye başkanlarımıza uğramaya, ziyaret etmeye özen gösteriyorum. mahal-li yönetimlerde ޞişli örneği ehemmiyetli bir modeldir.” diye konuş-tu.

“BAޞI kapalı olan OLAN DA AÇIK OLAN DA BiZiMDiR”

Yerel yönetimlerde ki ޞişli modelinde din, dil, kültür, ırk, mezhep farkı gözetmediğini kaydeden Sarıgül, “Çünkü nerede doğacağımızı hangi şartlarda, koşullarda dünyaya geleceğimizi biz meyiz. Rabb’imizin bize vermiş olduğu güzelliklerdir. Seçimler olup bittikten sonra demokrasinin muhhteşem göstergesi; siyasi parti ayrımı yapmadan o çalışmalara devam etmektir. Bugün mahal-li yönetimlerde ޞişli modelinin en ehemmiyetli özel olarakrinden bir tanesi de hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan tüm yurttaşlarımızla birlik-te olmaktır. Bu anlayışın ehemmiyetli bir parçası da şudur: Ramazan ayı da bizimdir, Muharrem ayı da bizimdir. Başı kapalı olan olan kardeşimiz de bizimdir, başı açık olan kardeşimiz de bizimdir. Biz istiyoruz ki herkes el ele, kol kola, omuz hizası omuz hizasıa olsun. Demokrasi ülkemizde muhhteşem bir şekilde yaşasın.” ifadelerini kullandı.

Zaman zaman gezdiği, dolaştığı yerlerde özel olarak yurt dışından gelen heyetlerin sürekli küresel ekonomiden bahsettiğini aktaran Sarıgül, sözlerine şöyle devam etti: “Küresel ekonomi önemlidir ama demokrasi olmazsa ekonominin ne anlamı var? Onun için ben bugün Merzifon’dan diyorum ki; küresel demokrasiyi tüm dünyada korumamız lazım. tüm dünyada demokrasinin hâkim olması lazım. Mısır’da yaşanan bu olay iler beni derinden yapılmışnden üzüntüye boğmuştur. Hiçbir yurttaşın sonucu tankla ve topla düşünceleri ne olursa olsun inançları ne olursa olsun gitmemek lazım. Her şeyi demokrasi içerisinde çözmek lazım. Ben Mısır’da demokrasi kahramanı şeklinde yitirdiğimiz binlerce yurttaşımıza Rabb’imden bir kez daha rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Ama istiyorum ki dünyanın her tarafında demokrasi hakim olsun. Küresel demokrasi hakim olsun. Her şeyi demokratik yollar ile çözelim. Mısır’da da bir an ev-vel bu olay ilerın sona ermesini ve demokrasiye geçilmesini arzu ediyorum.”

“BAKANA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUM”

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a yapılan saldırıya değinen Mustafa Sarıgül, “Sayın Bakanımıza karşı yapılan talihsiz bir hadi se vardı. Onu da bir kez daha kınıyorum. Hiç doğru bir hadi se değildir. Düşünceleri kaba kuvvetle, kavga ile susturamazsınız. Düşüncelerin yolu sandıktır. Düşüncelerin yolu küresel demokrasidir. Küresel demokrasiyi korumakla mükellefiz.

Sayın Başkanımızın da ben demokrasi anlayışını biliyorum. Türkiye Değişim Hareketi’ne gönül veren arkadaşlarımızla yaptığı muhabbetleri biliyorum. Böylesine ehemmiyetli bir şehri ziyaret etmek rica ettim. Tarihi şehir olan Merzifon’dan tüm dünyaya bir kez daha demokrasi, barış, özgürlük ve küresel demokrasi haberlerini vermek istiyorum. Hepimizin savunması gereken küresel demokrasidir.” diye konuş-tu.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz