Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Saraçhane Parkında Mısır Eylemi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 09:00:10
Saraçhane Parkında Mısır Eylemi

Mısır’da darbe karşıtlarına yönelik katliamı protesto etme amacı ile sosyal medya üzerinden örgütlenen grup, Saraçhane Parkı’nda eylem yaptı. İnsan ve Medeniyet Hareketi çatısı altındaki Genç Hareket Oluşumu önderliğinde, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle sosyal medyada örgütlenen kişiler, Saraçhane Parkı’nda bir araya geldi.Gruptakiler, parkta yanlarında getirdikleri seccade ve hasırları yere sererek, akşam ve yatsı namazlarını kıldı. […]

Sarachane-Parkinda-Misir-Eylemi Mısır’da darbe karşıtlarına yönelik katliamı protesto etme amacı ile sosyal medya üzerinden örgütlenen grup, Saraçhane Parkı’nda eylem yaptı.
İnsan ve Medeniyet Hareketi çatısı altındaki Genç Hareket Oluşumu önderliğinde, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle sosyal medyada örgütlenen kişiler, Saraçhane Parkı’nda bir araya geldi.Gruptakiler, parkta yanlarında getirdikleri seccade ve hasırları yere sererek, akşam ve yatsı namazlarını kıldı. Ellerinde Mısır ve Türk bayrakları ile Mısır’ın seçilmiş ilk [r] Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin fotoğrafı bulunan gruptakiler sıklıkla tekbir getirdi. Katılımcılar, birtakım bazı da “Defol Sisi, seninleyiz Mursi”, “İslami hareket engellenemez”, “Şehitlerin yolu gururumuzdur”, “Türkiye’den Mısır’a direnişe bin selam” şeklinde slogan attı. Parka kurulan iki dev ekran üzerinden de Mısır’ın deği-şik noktalarından görüntüler yansıtıldı.  Katılımcıların slogan atarken “Rabia işareti” yaptığı, bazılarının da üzerinde bu işaretin olduğu beyaz tişört giydiği görüldü. Parkın etrafına üzerinde “Bizler teslim olmayız, ya kazanırız ya ölürüz – Ömer Muhtar”, “Özgürlük verilmez alınır – Aliya İzzetbegoviç”, “Kardeşim sen özgürsün – Seyyid Kutup”, “Allah’ım ümmetin suskunluğunu sana şikayet ediyorum – Şeyh Ahmed Yasin”, “Kimin için öldüyseniz ödülünüzü ondan bekleyin – Seyyid Kutub”, “Amerikan DemokraSİSİ”, “Zulmü alkışlayamam, zalimi hiçbir şekilde sevemem – Mehmet Akif Ersoy” yazan pankartlar ile Arapça yazılı pankartlar asıldı. “Bütün dünya sussa da biz bize yeteriz”İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, yaptığı konuşmada, bütün dünyanın yapılan katliam karşısında sessiz kaldığını söyledi. Müslümanlarda herşeye rağmen korkunun bulunmadığını ifade eden Yıldırım, “Ey dünya müstekbirleri, şunu bilin ki biz sadece Allah’a güveniyoruz. Bütün dünya sussa da biz bize yeteriz. Bu gece bize uyku yok. Her birimiz nöbette olacağız” diye konuş-tu.Eylem, dua edilmesinin arkasından sona erdi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz