Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Şans Oyunları Özelleştiriliyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:53:53
Şans Oyunları Özelleştiriliyor

Şans oyunları özelleştiriliyor…Özelleştirme idaresi Başkanlığı (ÖiB), Milli Piyango idaresi’ne ait şans oyunlarının lisans verilerek özelleştirilmesi için eylül ayında ihaleye çıkmayı planlıyor.Reuters’a bilgi veren kaynaklar, bu ihaleye çıkmak için Milli Piyango özelleştirmesinin arkasından faaliyet alanlarının belirlenmesini de içeren yönetmeliğin yayımlanmasının beklendiğini söyled iler. Bir görevli, “ihale ilanının yayımlanmasının arkasından en geç üç ay içerisinde teklifler alınacak” […]

Sans-Oyunlari-OzellestiriliyorŞans oyunları özelleştiriliyor…
Özelleştirme idaresi Başkanlığı (ÖiB), Milli Piyango idaresi’ne ait şans oyunlarının lisans verilerek özelleştirilmesi için eylül ayında ihaleye çıkmayı planlıyor.
Reuters’a bilgi veren kaynaklar, bu ihaleye çıkmak için Milli Piyango özelleştirmesinin arkasından faaliyet alanlarının belirlenmesini de içeren yönetmeliğin yayımlanmasının beklendiğini söyled iler.

Bir görevli, “ihale ilanının yayımlanmasının arkasından en geç üç ay içerisinde teklifler alınacak” diye konuş-tu.

Yetkili, Milli Piyango idaresi yönetmeliğiyle firmasın faaliyet [r] alanlarının belirlenmesinden yayımlanabilir reklamlara kadar geniş bir alanda düzenleme yapılacağının altını çizdi.

ÖiB, Milli Piyango idaresi’ne ait şans oyunlarının özelleştirilmesi çalışmalarında yardımcı olmak üzere Pglobal Küresel Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri ile bu se-ne Nisan ayında danışmanlık sözleşmesi imzalamıştı.

Danışmanlık ilanında, Milli Piyango idaresi’ne ait Piyango, Hemen-Kazan, ޞans Topu, 10 Numara, Süper Loto, Sayısal Loto oyunları ve benzer şans oyunları lisansının 10 se-ne süreyle bir tüm şeklinde ön ödemeli hasılat paylaşımı (lisans verilmesi) yoluyle özelleştirilmesine yönelik şeklinde ihale için danışmanlık alınacağı belirtilmişti.

Milli Piyango için Mayıs 2009’da yapılan ilk özelleştirme ihalesi, tekliflerin ÖiB’nin sapta-dıği 1.622 milyar dolarlık başlangıç tutarının üzerine çıkmaması sebebi ile iptal edilmişti. ihaleye, ޞans Oyunları Yatırım Holding A.ޞ. (Turkcell) ve DAF (Doğuş Holding/Alarko Holding /Fina Holding)- Yunan OPAP grupları katılmıştı.

Yeni ihale süreci için esaslar Eylül 2012’de Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenmiş ve ÖYK’nın Kasım 2012’de aldığı karar ile çalışmalara başlanmıştı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz