Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Sanatçılara Operasyon Anayasayı Değiştirtti
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 10:00:19
Sanatçılara Operasyon Anayasayı Değiştirtti

Sanatçılara yönelik uyuşturucu operasyonundaki haberler, yeni anayasanın ‘Basın Özgürlüğü’ maddesinde değişikliğe sebe p oldu. TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun dünkü toplantısında, partilerin “kırmızı çizgilerimiz” diye konuş-tuği maddeleri masaya yatırma kararı aldı. Komisyonda “Sağlık Hakkı” maddesinde yer alan “her kadın üreme sağlığı ve doğurganlık hakları konusunda ücretsiz hizmet alma hakkına maliktir” fıkrası “kürtaj” ve “üç çocuk” tartışmasına […]

Sanatcilara-Operasyon-Anayasayi-Degistirtti Sanatçılara yönelik uyuşturucu operasyonundaki haberler, yeni anayasanın ‘Basın Özgürlüğü’ maddesinde değişikliğe sebe p oldu.
TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun dünkü toplantısında, partilerin “kırmızı çizgilerimiz” diye konuş-tuği maddeleri masaya yatırma kararı aldı. Komisyonda “Sağlık Hakkı” maddesinde yer alan “her kadın üreme sağlığı ve doğurganlık hakları konusunda ücretsiz hizmet alma hakkına maliktir” fıkrası “kürtaj” ve “üç çocuk” tartışmasına yol açtı. Tartışmaların arkasından [r] “doğurmama” hakkı faka t maddenin gerekçesinde bir ibare şeklinde geçmesi kararlaştırıldı.Komisyonda “Devlet temel sağlık hizmetlerini ücretsiz sağlar” ifadesi de anayasaya ilk kez konuldu. Ergenekon, Balyoz ve KCK davaları süreci ve son şeklinde sanatçılara yönelik gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda yapılan haberler, anayasanın “Basın Özgürlüğü” maddesinde değişikliğe gidilmesine yol açtı.MASUMİYET KARİNESİÜyeler Ergenekon ve KCK davalarında daha araştırma devam eder iken yapılan haberler ile misafirin suçlu ilan edildiğini, bunun son örneğinin sanatçılara yönelik uyuşturucu operasyonunda yaşandığını söyledi. Tartışmaların arkasından “Basın Özgürlüğü” maddesine, “Basın yayım kuruluşları mahkemelerin bağımsızlığı ve masumiyet karinesini zedeleyecek biçimde yayım yapamaz” fıkrası eklendi. Böylece basın kuruluşları, masumiyet karinesini zedeleyici haber yapamayacaklar.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz