Sanal Alışveriş Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar
Gönderen: admin Tarih: 12 Oca, 2013 At 11:29 AM | Kategorisi : Haber | 0 Yorum

Sanal-Alisveris-Yaparken-Dikkat-Edilecek-Hususlarİnternetten alışveriş süra t le artarken oldukça çok sayıda mağduriyet de yaşanıyor. Sanal alışveriş yapanlar farklı yöntemlerle dolandırılıyor.Mağdurlardan biri de öğretmen Hüseyin Demir. internet üzerindeki e-ticaret sitelerine ilan veren mağaza satıcısının bilgilerine güvenerek bin 100 liralık cep telefonu için bankadan para gönderen Demir, ürün gelmeyince suç duyurusunda tespit edil di. Sanal alışveriş yapar iken dikkat edilmesini tavsiye eden uzmanlara göre, öncelikle site seçimine özen gösterilmeli ve iyi incele me yapılmalı. Sitenin mutlaka alıcı ve satıcıya yönelik güvenlik sözleşmesi bulunmalı. Ortak bilgisayar ve herkese açık internet ağından bağlanmak oldukça çok riskli.
Reklam Alanı
. internet üzerindeki alışveriş sitelerine ilan veren mağaza satıcısının bilgilerine güvenerek bin yüz lira değerindeki telefon için bankadan para gönderen Demir, parasını ödediği ürün gelmeyince de Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda tespit edil di.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>