Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Sakine Cansız Cenaze Törenini İzle
  • Ana Sayfa » Haber
  • 14 Ocak 2013 - 13:10:49
Sakine Cansız Cenaze Törenini İzle

Paris suikastinde katledilen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez için Diyarbakır ilinde çarşamba günü bir tören düzenlenecek. Cenazeler törenin arkasından memleketlerine gönderilecek. TÖRENi BDP DÜZENLiYOR BDP Diyarbakır ili il Başkanı Zübeyde Zümrüt, Paris’te silahlı saldırıda katledilen PKK’lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez için çarşamba günü kentte geniş katılımlı cenaze töreni düzenlenleyeceklerini  açıkladı. […]

Sakine-Cansiz-Cenaze-Torenini-izle
Paris suikastinde katledilen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez için Diyarbakır ilinde çarşamba günü bir tören düzenlenecek. Cenazeler törenin arkasından memleketlerine gönderilecek.
TÖRENi BDP DÜZENLiYOR
BDP Diyarbakır ili il Başkanı Zübeyde Zümrüt, Paris’te silahlı saldırıda katledilen PKK’lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez için çarşamba günü kentte geniş katılımlı cenaze töreni düzenlenleyeceklerini  açıkladı.
TÖREN, BAYRAMOĞLU CAMii’NDE
Paris’te prosedürlerin tamamlanmasının arkasından çarşamba sabahı Diyarbakır’a getirilecek olan cenazeler, havaalanında yapılacak karşılamanın arkasından evve l merkez Bağlar ilçesi’ndeki Bayramoğlu Camii’ne götürülecek.[r].. BDP tören düzenleyeceği 3 kadından 2’sinin Alevi olduğunu unutmuş olacak ki tören cemevi yerine camide düzenleniyor. Tunceli ili doğumlu Sakine Cansız ile Kahramanmaraş ili doğumlu Fidan Doğan Alevi.. Leyla Söylemez ise Diyarbakır ili Lice nüfusuna kayıtlı. Cenazeler memleketlerine uğurlandıktan sonra düzenlenecek törenlerin ayrıntıları ise henüz belli değil. faka t BDP gibi hassasiyetleri olan bir partinin bu durumu gözden kaçırması şaşırtıcı.
CENAZELER 3 KENTE GÖNDERiLECEK
Camideki törenden sonra 3 kadının cenazeleri, geçmişte nevruz kutlamalarının da yapıldığı Batıkent Meydanı’na götürülerek, burada geniş katılımlı cenaze töreni düzenlenecek. Törenin arkasından Sakine Cansız’ın cenazesi Tunceli’ye, Fidan Doğan’ın cenazesi Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi’ne, Leyla Söylemez’in cenazesi ise toprağa verilmek üzere Mersin’e gönderilecek.
BDP: “BÜTÜN KURUMLARIMIZLA ÇALIޞIYORUZ”
BDP il Başkanı Zübeyde Zümrüt, cenaze töreni nedeni ile Diyarbakır ilinde hazırlıkların devam ettiğini ve cenazelerin havaalanında binlerce şahı s tarafından karşılanacağını söyled i. Zümrüt, şöyle söyledi: “Çevre il ve ilçelerden de büyük bir katılımın olması için tüm halkımıza çAğrı ili yapacağız. 3 kadın arkadaşımızı havaalanında karşılayacağız. Cenazeleri buradan kitlesel bir şekilde Batıkent Meydanı’na götürüp burada tören düzenleyeceğiz. Törenin arkasından ise arkadaşlarımızı memleketlerine yolculayacağız. 3 kadın arkadaşımız için tüm kurumlarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çarşamba günü gerek Diyarbakır ili ve gerekse çevre il ve ilçelerde yaşamın durması için çAğrı ili yapacağız. Cenaze törenine yediden etmişe herkesin katılmasını bekliyoruz.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • sakıne cansız cenaze törenı
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz