Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Sağanak Yağışlar Geliyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:10:43
Sağanak Yağışlar Geliyor

Yurdun ehemmiyetli bir bölümünde yağış bekleniyorÖzellikle Marmara’nın kuzey ve doğusu, Kuzey Ege, iç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, izmir, Aydın, Artvin, Balıkesir ili ile Çanakkale’nin doğu ilçelerinde sağanak yağış bekleniyor. görevlilerin ani su baskınlara karşı dikkatli olması istendi.Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara’nın [r] kuzey ve doğusu, […]

Saganak-Yagislar-GeliyorYurdun ehemmiyetli bir bölümünde yağış bekleniyor
Özellikle Marmara’nın kuzey ve doğusu, Kuzey Ege, iç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, izmir, Aydın, Artvin, Balıkesir ili ile Çanakkale’nin doğu ilçelerinde sağanak yağış bekleniyor. görevlilerin ani su baskınlara karşı dikkatli olması istendi.Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara’nın [r] kuzey ve doğusu, Kuzey Ege, iç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, izmir, Aydın, Artvin, Balıkesir ili ile Çanakkale’nin doğu ilçelerinin sağanak ve birtakım yerlerde gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Yağışların, Samsun ili ve Ordu ili ile zamanla Rize ili ve Hopa çevrelerinde mahal-li şeklinde kuvvetli olması bekleniyor. Hava ısısında ehemmiyetli bir değişiklik beklenmezken, mevsim normalleri civarında seyretmesi öngörülüyor. Rüzgarın, Genellde kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege’de kuvvetli (40-70 km/s) zamanla iç Anadolu’nun batısı, iç Ege ve Orta Karadeniz kıyılarında kuvvetli (30-50 km/s) esmesi tahmin ediliyor.

-KUVVETLi YAĞIޞ UYARISI-

Yağışların, Samsun ili ve Ordu ili ile zamanla Rize ili ve Hopa çevrelerinde mahal-li şeklinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar yıldırım vb.) ilgililerin ve misafirin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

-KUVVETLi RÜZGAR UYARISI-

Rüzgarın, Marmara ile Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb.) ilgililerin ve misafirin dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği ifade edildi.

-BAZI iLLERDE HAVA hali-

iSTANBUL: Parçalı ve oldukça çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak birtakım yerlerde gök gürültülü sağanak yağışlı.(32)

ANKARA: Parçalı zamanla oldukça çok bulutlu, öğle vakitlerinden sonra kuzey ve batı çevreleri kısa olan süreli ve mahal-li olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(30)

iZMiR: Parçalı bulutlu, öğle vakitlerinden sonra kısa olan süreli ve mahal-li olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(34)

ADANA: Az bulutlu ve açık.(37)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık.(39)

SAMSUN: Parçalı ve oldukça çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların, mahal-li şeklinde kuvvetli olması öngörülüyor. (29)

VAN: Az bulutlu ve açık.(28)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu.(30)

DiYARBAKIR: Açık.(39)

-BÖLGELERDE HAVA hali-

MARMARA: Parçalı ve oldukça çok bulutlu, istanbul, Kırklareli ili ve Kocaeli ili ile zamanla bölgenin kuzey ve doğusu, Balıkesir ili ile Çanakkale’nin doğu ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli şeklinde (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı bulutlu, öğle vakitlerinden sonra Kuzey Ege ile İzmir ili ve Aydın ili çevrelerinin kısa olan süreli ve mahal-li olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi öngörülüyor. Rüzgar, Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden birtakım yerlerde kuvvetli şeklinde (30-60 km/saat) esecek.

AKDENiZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimler parçalı bulutlu.

iÇ ANADOLU: Parçalı zamanla kuzey kesimleri oldukça çok bulutlu, öğle vakitlerinden sonra Çankırı ili ve Eskişehir ili ile Ankara’nın kuzey ve batı çevrelerinin kısa olan süreli ve mahal-li olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Rüzgar, öğle vakitlerinden sonra bölgenin batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) esecek.

BATI KARADENiZ: Parçalı ve oldukça çok bulutlu, öğle vakitlerinden sonra iç kesimleri ile Düzce ili çevrelerinin kısa olan süreli ve mahal-li olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi öngörülüyor.

ORTA VE DOĞU KARADENiZ: Parçalı ve birtakım yerlerde oldukça çok bulutlu, kıyıları ile Amasya, Tokat, Çorum ili ve Artvin ili çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların, Samsun ili ve Ordu ili ile zamanla Rize ili ve Hopa çevrelerinde mahal-li şeklinde kuvvetli olması, rüzgarın ise akşam vakitlerinden sonra Orta Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi tamhin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu ve Ardahan ili çevrelerinde kısa olan süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Açık geçmesi öngörülüyor. (ANKA)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz