Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Saçıma Uygun şampuanı Nasıl Seçerim
Saçıma Uygun şampuanı Nasıl Seçerim

Daha canlı ve parlak saçlara sahip olmayı her kadın ister, faka t çoğu kadın saç bakımı konusunda ne yapması gerektiğini bilmez. Mesela, seçtiğimiz şampuanın saçımızın ihtiyacını karşılayıp karşılamadığına kaçımız özen gösteriyoruz? Maalesef bu sayı oldukça çok değil. Peki, saç kremini kullanırken dikkat edilecek hususlardan ne kadar haberdarız? Saç Bakım Danışmanı Eczacı Özden Kasımlıoğulları anlattı. işte, […]

Sacima-uygun-sampuani-nasil-secerim Daha canlı ve parlak saçlara sahip olmayı her kadın ister, faka t çoğu kadın saç bakımı konusunda ne yapması gerektiğini bilmez. Mesela, seçtiğimiz şampuanın saçımızın ihtiyacını karşılayıp karşılamadığına kaçımız özen gösteriyoruz?
Maalesef bu sayı oldukça çok değil. Peki, saç kremini kullanırken dikkat edilecek hususlardan ne kadar haberdarız? Saç Bakım Danışmanı Eczacı Özden Kasımlıoğulları anlattı.
işte, saç bakımında dikkat edilmesi gereken hususlar ve merak edilen konular…Doğru şampuan nasıl seçilir?
Normal saçlar için şampuanlar, saçlı derinin nem ve yağ oranını dengede tutar. Sebum üretimi fazla olmayan saç tipleri için uygundur.[r].Yağlı saçlar için şampuanlar, saç derisindeki sebum oranı fazla olan şahısla r için uygundur. Her gün ya da gün aşırı kullanılması halinde saçtaki yağ oranını dengeler. Saçtaki sebum dengesini sağlayan bu şampuanlar aynı zamanda statik elektriği de azaltır.Kuru, yıpranmış, boyalı saçlar için şampuanlar, kalıcı saç boyaları, renk açıcılar, perma solüsyonları, kimyasallar, aşırı fön gibi işlemlerle fiziksel olarak zarar görmüş saçlar için uygundur.
Yenileme ve bakım özelliği açısından geliştirilmiş formülleriyle saçın yitirdiği nem dengesini tekrar dan sağlarlar.Zayıf ve yıpranmış saçlar için şampuanlar, çeşitli nedenlerle sağlığını koruyamayan ya da kaybetmiş yoğun bakım isteyen saç tipleri için uygundur.
Kremli formülleri sayesinde saçların kolay açılmasını sağlarken onarıcı ve canlandırıcı özellikleri ile saça yoğun besleyici bakım sağlarlar.Kepek şampuanları, kepeğe karşı etkinliği kanıtlanmış aktif maddeler içerirler. Her gün düzenli olarak kullanıldığında gözle görülür kepek oluşumunu engeller.Yağlı saçlara kremsiz şampuan
Kremli şampuanlar, yağlı saçlar dışında her saç tipinin çeşitli ihtiyaçlarına göre formüle edilen ve bakım özelliği ön plana çıkarılan ürünlerdir. Yağlı saçlara sahip olan şahısları n kremli şampuan kullanması saçlarının daha çabuk yağlanmasına sebe p olur.Hafta da bir maskeSaç maskeleri, onarıcı proteinler, saçın kolay taranmasını sağlayan, parlaklığını artıran ya da nemlendiren etken maddeleri içerirler. Banyo esnasında saçta 2-3 dakika bekletilerek uygulanırlar. Haftada bir uygulanması yeterli olacaktır.Saç kremi saç uçlarına mı diplerine mi uygulanmalı?
ޞampuan kullanımının devamında en oldukça çok ihtiyaç duyduğumuz ürünler saç bakım kremleri, maskeler, sıvı saç kremi ve saç şekillendiricileridir. Genel olarak, bu ürünlerin pH değeri saç derisine uyumlu değildir. Bu sebe p le yalnızca saç uçlarına uygulanabilen ürünlerdir. Saç diplerine uygulanması tavsiye edilmez.
pH değeri ve yüzde 100 bitkisel içeriği nedeni ile saç dökülmesine karşı etkili bir şekilde bakım kremlerini özellikle saç diplerine uygulamak, saçları kökten uca besleyerek ihtiyacı olan bakımı sağlayacaktır.
Bu tip kremler, saçlara eski gücünü geri kazandırır ve saçları yumuşatarak daha kolay taranmasını sağlar.
kadinlarkulubu.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • saçıma uygun şampuan
  • kaş alımı
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz