Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Sabahtan Cengiz Çandara Dava Şoku
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 08:59:30
Sabahtan Cengiz Çandara Dava Şoku

Sabahtan Cengiz Çandara Dava Şoku…Radikal gazetesi yazarı Cengiz Çandar, saba h saatlerin de gazetesinin kendisine 50 bin TL’lik dava açtığını duyurdu..Radikal gazetesi yazarı Cengiz Çandar, saba h saatlerin de gazetesinin kendisine 50 bin TL’lik dava açtığını söyled iği köşe yazısında, davanın gerekçelerini de açıkladı.işte Çandar’ın o yazısı:”Medyada susturma ve sindirmeSabah gazetesinin bana açtığı 50 bin […]

Sabahtan-Cengiz-Candara-Dava-SokuSabahtan Cengiz Çandara Dava Şoku…
Radikal gazetesi yazarı Cengiz Çandar, saba h saatlerin de gazetesinin kendisine 50 bin TL’lik dava açtığını duyurdu..
Radikal gazetesi yazarı Cengiz Çandar, saba h saatlerin de gazetesinin kendisine 50 bin TL’lik dava açtığını söyled iği köşe yazısında, davanın gerekçelerini de açıkladı.işte Çandar’ın o yazısı:”Medyada susturma ve sindirmeSabah gazetesinin bana açtığı 50 bin TL tazminat davası bir karamizah örneği sayılabilir.Önce haberi başa alayım: saba [r] h saatlerin de gazetesi bana 50 bin TL tazminat davası açtı. Gerçi dava gerekçesini bir ‘kara mizah’ örneği şeklinde görenler olabilir, ama bu meseleye daha sonra gelelim. Demokratik olmayan ya da demokrasisi araştırmanan ülkelerde, rejim, ister ‘derin devlet’ olsun, ister ‘devlet’ ya da ‘hükümet’ ya da‘siyasi iktidar’, hoşuna gitmeyen, kendisini sinirlendiren, eleştirilerinden ya da görüşlerinden rahatsız olduğu yazı misafirinı susturmaya, en azından sindirmeye dönük tepkiler verir. Yazı misafirinı ‘susturma’, Türkiye’nin cumhuriyet tarihinin öncesine, Osmanlı devletinin son günlerine kadar gider. Suikast, gazeteci ve yazar susturmanın en etkili bir şekilde yoludur. Günümüze kadar gelen bu ‘susturma yolu’nden payını son şeklinde alan Hrant Dink oldu. Hrant’a karşı girişilen suikasttan bu yana, -unutmayalım, Ergenekon süreci başladıktan sonra- hiçbir gazeteci-yazar kurşunlara hedef olmadı.
Suikast, en kesin neti-ce alan ve en acımasız ‘susturma’ yoludir. Bunun dışında da etki dereceleri değişen değişik susturma yöntemleri mevcut. ‘Tehdit’ bunlardan biri. ‘Ölüm tehdidi’ne maruz kalan bir gazeteci-yazar, sinebilir, susabilir. Bir diğeri ‘hapishane’dir. Türkiye hapishaneleri oldukça çok sayıda gazeteci-yazar barındırmıştır; şimdilerde de Avrupa Birliği’nin Türkiye ile ilişkilerinde baş ağrıtan en ehemmiyetli konuların başında hapishanedeki gazeteciler geliyor. AKP’nin 10 sene-si geçen iktidar dönemi, Türkiye’nin demokratikleşmesinde attığı adımlar için övünebilir. Ne yazık ki son zamanda, özel olarak son aylarda, ‘devletleştiği’ oranda ‘kötü huylar’ edindi ve ‘demokrasi falsoları’ yapmaya başladı. Bunlar özel olarak ‘medya alanı’nda görülüyor.
Medya patronlarını ‘vergi borçları’ yolu ile dize getirmek sopasını da, ‘ihale verme’ yolu ile rica ettiğini yaptırmak havucunu da günümüzün siyasi iktidarı kadar etkili bir şekilde kullanan bir iktidar hatırlanmıyor.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz