Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Saba Tümer Yaşar Nuri Öztürk Namusuz şerefsiz
Saba Tümer Yaşar Nuri Öztürk Namusuz şerefsiz

RTÜK’ten Saba Tümer ile Bugün programında kendisini eleştirenlere “onun bunun çocuğu” diyen Öztürk nedeni ile ceza..RTÜK, Yaşar Nuri Öztürk ‘ün misafi r olduğu Show TV’de yayımlanan “Saba Tümer ile Bugün” programına 196 bin 207 TL ceza verdi. Üst Kurul cezaya gerekçe olarak Yaşar Nuri Öztürk’ün kendisini eleştirenlere,”onun bunun çocuğu” demesini gösterdi. Konuyla ilg i lı […]

Saba-Tumer-Yasar-Nuri-Ozturk-Namusuz-serefsiz-RTÜK’ten Saba Tümer ile Bugün programında kendisini eleştirenlere “onun bunun çocuğu” diyen Öztürk nedeni ile ceza..
RTÜK, Yaşar Nuri Öztürk ‘ün misafi r olduğu Show TV’de yayımlanan “Saba Tümer ile Bugün” programına 196 bin 207 TL ceza verdi. Üst Kurul cezaya gerekçe olarak Yaşar Nuri Öztürk’ün kendisini eleştirenlere,”onun bunun çocuğu” demesini gösterdi. Konuyla ilg i lı uzman raporu şu şekilde:”NAMUSSUZ DiYORUM ONUN BUNUN ÇOCUĞU DiYORUM””ilgili programda Yaşar Nuri Öztürk kendisine yapılan eleştirilere ağır hakaret ederek karşılık vermiştir. Eleştirilerle ilg i lı olarak, ‘Bir namussuz bana mail atmış, dini paraVan ili olarak kullanıyorum diye. ޞerefsiz, namussuz, onun bunun çocuğuna bakar mısınız? Ne demek lazım bunlara, bulsam acımadan söyleyeceğim’ şeklinde ifadelerde bulunmuş ve sonrasında aynı hitaplara devam ederek, ‘Namussuz diyorum, onun bunun çocuğu diyorum, şerefsiz diyorum yetmiyor.[r].ÇOCUKLAR KORUNMALIBu tarz yaklaşımların bilgilenmek maksadı ile programı seyreden insanlar açısından ve aynı şekilde, saati itibariyle ekran başında olması muhtemel küçük yaşta izleyicilerin üzerinde faydadan ziyade negatif etki bıraktığını belirtmek kaçınılmaz olmaktadır. Çocukların bu üst üste yinelenen hakaret dolu sözlerden yetişkinlere göre oldukça çok daha fazla etkilenebileceği, yayımcının çocukları koruma sorumluluğu çerçevesinde dikkate alması gereken bir husustur.”196 BiN 207 TL CEZARTÜK, “Türkçe’nin özellikleri ve kuralları bozulmadan doğru, güzel ve anlaşılır şekilde kullanılmasını sağlamak zorundadır. Dilin düzeysiz, kaba ve argo kullanımına yer verilemez” hükmünün ihlal edildiği gerekçesiyle Show TV’ye 196 bin 207 TL ceza verdi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz