Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Saatte 1000 Km Hızla Giden Tren
  • Ana Sayfa » Haber
  • 18 Şubat 2013 - 14:18:59
Saatte 1000 Km Hızla Giden Tren

Son yıllarda özel olarak yüksek hızlı tren konusundaki yatırımları ile dikkat çeken Çin, ulaşımda müthiş bir adım atıyor.Son yıllarda özel olarak yüksek hızlı tren konusundaki yatırımları ile dikkat çeken Çin, saatteki hızı 600 ile 1000 km arasında olabilir “vactrain teknolojisiyle” gitmiş olan yada maglev tren (manyetik raylı tren) şeklinde da bilinen tren için kolları sıvadı.Chengdu […]

Saatte-1000-Km-Hizla-Giden-TrenSon yıllarda özel olarak yüksek hızlı tren konusundaki yatırımları ile dikkat çeken Çin, ulaşımda müthiş bir adım atıyor.
Son yıllarda özel olarak yüksek hızlı tren konusundaki yatırımları ile dikkat çeken Çin, saatteki hızı 600 ile 1000 km arasında olabilir “vactrain teknolojisiyle” gitmiş olan yada maglev tren (manyetik raylı tren) şeklinde da bilinen tren için kolları sıvadı.Chengdu kenti içerisinde bulunan Jiaotong Üniversitesi’nin Ulusal Güç Traksiyon [r] Laboratuvarı Araştırmacıları tarafından geliştirilen, “vactrain teknolojisinin” söz konusu treni havasız bir tünelden geçireceği ve hızının ise saatte 600 -1000 km arasında olacağı aktarıldı. BAޞ DÖNMESi OLMAYACAK2010’da başlanan tasarımnin 2020’de tamamlanacağı öğrenil di. Bu tren, içerisinde hava olmayan bir tüpün içerisinde hareket ediyor ve hava sürtünmesi olmaması, trenin hızını oldukça yükseğe çıkarabiliyor. Tren vagonları basınçlı olacağından yolcuların baş dönmesi yaşamayacağı da kaydoldu. Geleneksel demiryollarının her kmsinin tahmini 150 milyon yuana (22 milyon dolar) mal olduğu, yeni trenin ise daha küçük tünel bölümü olacağından daha ucuza mal olacağı söylen di. Çin medyasına göre, bu trenin t fiyatlarının ise yüksek hızlı trenlere oranla daha pahalı olacağı, teknolojinin gelişmesiyle tlerin ucuzlayacağı ifade edildi.Çin’in yakınında isviçre ve ABD’in vactrain teknolojisini geliştiren iki ülke olduğu, yeni teknolojinin Çin’de ticari operasyonlar için uygulanıp uygulanmayacağının Çin Demiryolları Bakanlığı’na bağlı olduğu dile getirildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz