FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Rus Bakan Ekonomide Durgunluk Var
Rus Bakan Ekonomide Durgunluk Var

Rusya Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev, ekonomide kısmen durgunluk yaşandığını, buna yüksek seviyedeki sosyal harcamalar ve yapısal problemlerin sebe p olduğunu belirt ti. Haziran ayında göreve başlamasının arkasından ilk kez Kommersant’a özel açıklam a yapan Ulyukayev, “Rusya ekonomisinin mevcut halinu stagnasyon şeklinde tanımlamak doğru. Burada [r] yapısal, kurumsal ve makro ekonomik faktörler etkili. Yüksek seviyedeki sosyal […]

Rus-Bakan-Ekonomide-Durgunluk-Var
Rusya Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev, ekonomide kısmen durgunluk yaşandığını, buna yüksek seviyedeki sosyal harcamalar ve yapısal problemlerin sebe p olduğunu belirt ti.

Haziran ayında göreve başlamasının arkasından ilk kez Kommersant’a özel açıklam a yapan Ulyukayev, “Rusya ekonomisinin mevcut halinu stagnasyon şeklinde tanımlamak doğru. Burada [r] yapısal, kurumsal ve makro ekonomik faktörler etkili. Yüksek seviyedeki sosyal harcamalar da proble-mi tetikliyor.” diye konuş-tu.

Rusya ekonomisi 2013 yılı’ün ikinci çeyreğinde sadece yüzde 1,2’lik bir büyüme gerçekleştirebildi. Rusya Federal istatistik Servisi’nin verilerine göre bu rakam 2009’dan bu yana en düşük rakam. Uzun dönemli bir daralma sürecine girildiği yönündeki iddiaları yalanlayan Ulyukayev, “Resesyon yok. Olmayabilir da…” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın orta ölçekli geliri olan bir ülke olduğunu, faka t orta ölçekli ülkelere nazaran oldukça çok daha yüksek seviyede sosyal yükümlülüklerin üstlenildiğini kaydeden Rus Bakan, faiz oranlarının düşürülmemesini de eleştirdi.

Cuma günü olan toplantıda da Rusya Merkez Bankası faizlerin düşürülmesi yönünde karar vermedi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yatırımların artırılarak ekonomik büyümenin teşvik edilmesini talep etmişti.

Rusya ekonomisi geçen se-ne yüzde 3,4 büyüme gerçekleştirdi. 2011’de büyüme rakamı yüzde 4,3 seviyesini bulmuştu. Rusya Ekonomi Bakanlığı 2013 yılı için büyüme rakamlarını revize ederek yüzde 3,7’den yüzde 2,4’e indirgedi.

Sberbank Araştırmacıları yayımladıkları raporda 2013 yılı ve 2014 için zayıf kurumsal yapı ve gizemli ekonomi politikaları sebeb i ile daha az iyimser olduklarını söyled i.

Ulyukayev’e göre, emeklilik sistemi, ücretler ve büyüme rakamları arasında uyumsuzluk, gümrükler ve finans kurumları arasında rekabet eksikliği Rusya ekonomisinin en ehemmiyetli sorunları arasında yer alıyor. Tüketici taleplerinin yüksek olması ve pozitif ihracat rakamlarının uzun vadeli Rusya’nın büyüme rakamlarını pozitif etkilemesinin mümkün olmadığına değinen Rus Bakan, “Ortalama büyüme yüzde 3. Bu da küresel büyüme rakamına denk. Yatırım ortamında ehemmiyetli değişiklikler yapmadan dünyanın diğerlerinden daha fazla büyümemiz mümkün değil.” uyarısında tespit edil-di.
Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz