Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Roj TV İflas Etti
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 12:38:52
Roj TV İflas Etti

Danimarka’da terör örgütü PKK’ya yardım ve propagandasını yapmak gerekçesiyle kapatma kararı verilen ve para cezasına çarptırılan Roj TV iflas kararı aldı. Gazete ve TVkanallarına bir basın bildirisi gönderen Roj TV Genel müdürü İmdat Yılmaz Roj TV ve yapımcı firma Mezopotamya TV’nin 10 milyon kron (1.4 milyon euro) parayı ödeyecek durumda olmadığını söyleye-rek iflas kararı aldıklarını […]

Roj-TV-iflas-Etti Danimarka’da terör örgütü PKK’ya yardım ve propagandasını yapmak gerekçesiyle kapatma kararı verilen ve para cezasına çarptırılan Roj TV iflas kararı aldı.
Gazete ve TVkanallarına bir basın bildirisi gönderen Roj TV Genel müdürü İmdat Yılmaz Roj TV ve yapımcı firma Mezopotamya TV’nin 10 milyon kron (1.4 milyon euro) parayı ödeyecek durumda olmadığını söyleye-rek iflas kararı aldıklarını diye konuş-tu. Kopenhag şehir mahkemesi tarafından önce her iki TV kuruluşuna verilen [r] 2’şer milyon 500’er bin kron para cezası, Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 5’er milyon krona yükseltilmiş ayrıyetten iki TVkanalının kapatılmasına karar verilmişti. Roj TV yönetimi karara en üst ve son mahkeme olan Yüksek Mahkemede itiraz ederek, cezanın dava sonuçlanıncaya kadar ertelenmesini istemişti. Ağır Ceza Mahkemesi ise paranın Yüksek Mahkeme kararını beklemeden hemen ödenmesini istemişti.İmdat Yılmaz, mahkemenin parayı karar tam sonuçlanmadan istemesini haksızlık şeklinde yorumlayarak, “Aslında dava tam sonuçlanmadı. Bu nede n le cezanın ödenmesi için yüksek mahkeme kararının beklenmesini rica ettik ama mahkeme kabul etmedi. 10 milyon kronu (1,4 Milyon Euro) ödememiz için bankalar da anlayışlı davranmadı. Bu nede n le iflas kararı almaktan başka çaremiz kalmadı” diye konuş-tu.Roj TV davası haricinde Devlet Başsavcısının daha önce gözaltına alınan ve bir süre gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakılan 12 PKK’lıdan 7 si hakkında terör örgütüne yardım ve yataklık etmek, terör örgütü yararına haraç toplamak ve 67 milyon kronu (yaklaşık 900 bin Euro) ayrıyetten 140 milyon kron (9,5 milyon Euro) Terör Örgütüne aktarmak suçlarından açtığı dava ise sürüyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz