Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Rockçı İmam İlk Konserini Verdi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:12:37
Rockçı İmam İlk Konserini Verdi

Antalya’nın Kaş ilçesinde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer ve arkadaşları tarafından kurulan “Firock” grubu, ilk konserlerini Kaş Liman içerisinde verdi.Kaş’ın Pınarbaşı Köyü Camisi’nde imamlık görevi yapan Tüzer, Erkin Koray’ın eski gitaristlerinden, bununnla birlikte Kramp Grubu’nun kurucularından Doğan Sakin ve baterist idris Tübcil ile mayıs ayında “FiRock” adlı rock grubu kurmuştu. Aslen Kaş nüfusuna kayıtlı ve […]

Rockci-imam-ilk-Konserini-VerdiAntalya’nın Kaş ilçesinde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer ve arkadaşları tarafından kurulan “Firock” grubu, ilk konserlerini Kaş Liman içerisinde verdi.
Kaş’ın Pınarbaşı Köyü Camisi’nde imamlık görevi yapan Tüzer, Erkin Koray’ın eski gitaristlerinden, bununnla birlikte Kramp Grubu’nun kurucularından Doğan Sakin ve baterist idris Tübcil ile mayıs ayında “FiRock” adlı rock grubu kurmuştu.

Aslen Kaş nüfusuna kayıtlı ve babası da emekli din görevlisi olan Tüzer, ilk konserlerini [r] “ait olduğum topraklar” diye konuş-tuği, doğup büyüdüğü Kaş ilçesinde vermiş olmaktan dolayı oldukça çok mutlu ve gurulu olduğunu belirt ti.

Rock ve tasavvuf müziklerini birleştirerek deği-şik eserlere imza attıklarını anımsatan Tüzer, konser öncesinde görevliy-diğı camide ezan okuyarak vakit namazını da kıldırdı.

Ardından konserin düzenleneceği Liman içine gelen Tüzer ve “FiRock” grubu üyeleri, son hazırlıklarını yaptılar.

Konser öncesinde oldukça çok heyecanlı olduğunu ifade eden Tüzer, ilk konserin hayırlara vesile olması temennisinde tespit edil-di.

Konserine “Aşk” eseriyle başlayan Tüzer, sırası ile “Ey sevgili”, “Değişim Zamanı”, “Hak ondadır”, “Her Nefeste”, “Bir dünya arıyoruz”, “Mevlaya gel”, “Ey dost” ve “Tek başına” adlı eserlerini seslendirdi.

Konser sonunda dinleyiciler tarafından ayakta alkışlanan rockçı imam ve “FiRock” grubuna, çocuklar da yoğun ala-ka gösterdi.

Tüzer, ilk konserleri olmasına rağmen güzel geçtiğini belirt ti.

Eserleri deği-şik bir atmosfer, deği-şik bir ruh haliyle seslendirdiklerini anımsatan Tüzer, “Konserimiz genel manada başarılı oldu. Halkla bütünleştik. Konserimizi dinleyen oldukça çok güzide bir topluluk vardı. Bundan sonraki konserlerimizin oldukça çok daha başarılı olacağını ümit ediyorum. Allahüteala yardımcımız olsun” diye konuş-tu.

Tüzer, ilk albümlerini ekim ayı içerisinde piyasaya çıkartmayı planladıklarını, kaset çıkmasının ardından yurt içi ve dışında konserler vermeyi hedeflediklerini diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz