Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Rock Grubu Kuran İmama Hakkında İnceleme Talebi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:41:39
Rock Grubu Kuran İmama Hakkında İnceleme Talebi

Kaş’ın Pınarbaşı Köyü Camisi’nde imamlık yapan ve 2 arkadaşı ile “FiRock” adlı müzik grubu kuran Tüzer hakkında il Müftülüğü tarafından araştır-ma yapılması talebiyle Diyanet işleri Başkanlığına yazı sevk edil-diKaş’ın Pınarbaşı Köyü Camisi’nde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer, Erkin Koray’ın eski gitaristlerinden, bununnla birlikte Kramp Grubu’nun kurucularından Doğan Sakin ve baterist idris Tübcil ile mayıs ayında […]

Rock-Grubu-Kuran-imama-Hakkinda-inceleme-TalebiKaş’ın Pınarbaşı Köyü Camisi’nde imamlık yapan ve 2 arkadaşı ile “FiRock” adlı müzik grubu kuran Tüzer hakkında il Müftülüğü tarafından araştır-ma yapılması talebiyle Diyanet işleri Başkanlığına yazı sevk edil-di
Kaş’ın Pınarbaşı Köyü Camisi’nde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer, Erkin Koray’ın eski gitaristlerinden, bununnla birlikte Kramp Grubu’nun kurucularından Doğan Sakin ve baterist idris Tübcil ile mayıs ayında “FiRock” adlı rock grubu kurmuş, ilk konserlerini de geçtiğimiz hafta sonu Kaş Limanı’nda vermişti. 

Konser haberlerinin gazete ve televizyonlarda [r] yayımlanmasının arkasından sosyal medya üzerinden tehditler aldığını ileri süren Tüzer, Kaş Cumhuriyet Savcılığına başvurarak şikayetçi olmuştu.

Tüzer’in verdiği ilk konserin arkasından il Müftülüğü araştırma başlatılması için Diyanet işleri Başkanlığına yazı göndererek müfettiş rica etti.

il Müftüsü Ahmet Çelik, AA muhabirine verdiği demeçte, Tüzer’in yaptığı etkinliklerin araştırılması için Diyanet işleri Başkanlığı Teftiş Kuruluna yazı gönderdiklerini belirt ti. 

Yazı ile Tüzer’in basında yayımlanan haberlerinin de sevk edil-diğini ifade eden Çelik, Tüzer hakkındaki araştırmayı Diyanet işleri Başkanlığınca görevlendirilecek bir müfettişin yapacağını söyledi.

Başkanlığın bu meselede tecrübeleri olduğunu, gelen müfettişin usulüne uygun bir şekilde incelemesini yapacağını anımsatan Çelik, “Biz yazımızla talebimizi gönderdik. Çalışan görevlimizin medyaya yansıyan bir hadises i oldu, bunu başkanlığımızın çalışma ilkeleri bakımındandeğerlendirilmesi için yazı yazdık. Müfettişin en az zaman içerisinde geleceğini düşünüyorum” dedi.

Kurumuma zarar verdiğimi düşünmüyorum

Tüzer ise bu yola çıkarken her şeyi göze aldığını, rock müzik ile insanlara islamiyeti anlatmayı amaçladığını belirt ti.

Müzikle uğraşırken görevini aksatmadığını anımsatan Tüzer, şöyle söyledi:

“Camide görevimi, cami dışında da müziğimi yapıyorum. Rock ile Allah adını her yerde anmak istiyorum. Diyanetin resmi memuruyum ama Allah adına bir şeyler yapmak istiyorum. Kurumuma zerre kadar zarar verdiğimi düşünmüyorum. Bilakis milyonlarca insanın sevgisini, saygısını ve teveccühünü kazandığımı düşünüyorum.”
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz