Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Rizede Laz Hacının Zipline Keyfi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 10:56:25
Rizede Laz Hacının Zipline Keyfi

Rize’nin Ardeşen ilçesindeki Fırtına Deresi üzerinde kurulan Laz usulü Zipline 7 den 70’e herkesin alakasıni çekiyor.Fırtına Deresi’nde zipline yapar iken fotoğraf çektiren 80 yaşlarında ki ‘Laz Hacı’ lakablı bir kişinini fotoğrafı paylaşım rekorları kırıyor. Bölge’de Rafting işletmeciliği yapan Muhittin Yarıcı tarafından kurulan sistemde heyecan arayan turistler ve bölge toplumuçelik halatlar vasıtası ile 20 m yükseklik […]

Rizede-Laz-Hacinin-Zipline-KeyfiRize’nin Ardeşen ilçesindeki Fırtına Deresi üzerinde kurulan Laz usulü Zipline 7 den 70’e herkesin alakasıni çekiyor.
Fırtına Deresi’nde zipline yapar iken fotoğraf çektiren 80 yaşlarında ki ‘Laz Hacı’ lakablı bir kişinini fotoğrafı paylaşım rekorları kırıyor.

Bölge’de Rafting işletmeciliği yapan Muhittin Yarıcı tarafından kurulan sistemde heyecan arayan turistler ve bölge toplumuçelik halatlar vasıtası ile 20 m yükseklik ve 75 m uzunlukta uçmanın [r] keyfini yaşıyor. Zipline tutkunları, başlangıç ucu, bitiş ucundan daha yüksek iki yer arasında gerilen çelik halat sonucu, tırmanma kemerleri ile bağlanarak, yer çekimi yardımı ile kayıyor. Güvenlik kemeri ile bağlanan kişi, çelik halat yardımı ile vadinin karşı yakasına geçiyor, daha sonra aynı yolu izleyerek başladığı yere dönüyor.

Tesis işletmecisi Muhittin Yarıcı, zipline sporunun gelişmiş ülkelerde oldukça çok yaygın olduğunu, Yeni Zellanda ve bir oldukça çok ülkede büyük ala-ka gördüğünü, Türkiye’de ise yeni yeni yapılmaya başlandığını ifade ederek, “Çok daha yüksek yamaçlarda, köprülerde ve gökdelenlerde uygulanıyor. Bizde burada kurduk. ala-ka oldukça çok yüksek. Heyecan verici olsa da mutlaka güvenli. Avrupa standartlarında güvenlik malzemeleri kullanıyoruz. Hiçbir tehlikesi yok. özel olarak bölge de yaşayan genç-yaşlı herkes bu sporu yapabilmenin mutluluğunu yaşıyor” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz