Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Reklam Süreleri Bıktırdı Yeni Düzenleme Geliyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:20:27
Reklam Süreleri Bıktırdı Yeni Düzenleme Geliyor

Reklam süreleri bıktırdı yeni düzenleme geliyor…RTÜK Başkanı Davut Dursun, izleyiciden oldukça çok şikâyet geldiğini belirterek, “Özellikle program tanıtımlarında so-run var, reklama giriyor, program tanıtıyor, yine reklam, sponsor sunumu derken bıkkınlık oluşturuluyor.” diye konuş-tu. Reklamların uzun süreleri ile izleyicide bıkkınlık oluşturduğunu ifade eden Radyo ve TVÜst Kurulu (RTÜK), yeni düzenlemeye gidiyor. Reklamlar ile alaka-lı Türk toplumunun […]

Reklam-Sureleri-Biktirdi-Yeni-Duzenleme-GeliyorReklam süreleri bıktırdı yeni düzenleme geliyor…
RTÜK Başkanı Davut Dursun, izleyiciden oldukça çok şikâyet geldiğini belirterek, “Özellikle program tanıtımlarında so-run var, reklama giriyor, program tanıtıyor, yine reklam, sponsor sunumu derken bıkkınlık oluşturuluyor.” diye konuş-tu.

Reklamların uzun süreleri ile izleyicide bıkkınlık oluşturduğunu ifade eden Radyo ve TVÜst Kurulu (RTÜK), yeni düzenlemeye gidiyor.

Reklamlar ile alaka-lı Türk toplumunun 2011’den önceki yasaya göre tecrübesi olduğunu aktaran Dursun, son zamanda izleyiciden oldukça çok fazla şikâyet geldiğini ifade etti. RTÜK Başkanı Davut [r] Dursun, “Yeni yasa ile birlik-te yaptığımız düzenlemede bir saatlik yayım süresinin 3-4 kez kesilmesi hoş karşılanmadı. Biz böyle bir açılım getirmiştik. Reklam ve sponsorlukla alaka-lı ihlalleri de dikkate alarak bir değişiklik çalışması yapıyoruz.” diye konuş-tu.

Başkan Dursun, reklamlar ile alaka-lı bir ötek i sıkıntının da bitkisel gıda takviyelerinin tanıtımında yaşandığını dile getirdi. Gıda takviyelerinin ilaç gibi tanıtılmasının çok büyük so-run olduğuna değinen Dursun, “Bazı yayımlar, normal sağlık programları gibi gözüküyor ama baktığınızda içerikte tamamen tanıtım var. Bu bizi oldukça çok yordu, vatandaş sürekli şikâyet etti, yayımcılar sürekli ceza alıyor.” ifadelerini kullandı.

Dünyanın hiçbir yerinde reçeteli ilaçların tanıtımının yapılmadığını ifade eden Dursun, şöyle devam etti:

“Bize bakınca ‘şunu kullanınca tansiyon düşüyor, kısırlık kalkıyor, saç dökülmüyor’ diye tanıtım yapıyorlar. Bunlar ilaç değil ama ilaç gibi tanıtımları yapılıyor. Bir gıda takviyesinin reklamı yapılabilir ama hastalık iyileştiren ilaç gibi tanıtılınca bizim kavgamız başlıyor. Sağlık, Tarım, Ticaret bakanlıkları, Rekabet Kurulu tarafları ile bir araya gelip meseleyi masaya yatıracağız. Vatandaş yanıltılmasın, aldatılmasın istiyoruz. Sağlık Bakanlığı reklam yasaklayabilir, gıda takviyelerini toplatabilir. Bizim böyle reklam yasaklama yetkimiz yok, sadece yayımlayınca ceza veriyoruz.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz