Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Refiyeden İyi Haber Geldi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:57:32
Refiyeden İyi Haber Geldi

Refiyeden iyi haber geldi…Milyonda bir görülen Gardner sendromu hastalığı ile boğuşan, tedavi için ABD’ye sevk edi-len Refiye Yılmaz’a 4 organ nakli birden yapıldı.Milyonda bir görülen Gardner sendromuna yakalanan ve sağlık bakanlığı tarafından tedavi için Amerika’daki Miami Jackson Memorial Hastanesi’ne sevk edi-len Tekirdağlı Refiye Yılmaz’ın tedavi süreci bütü n hızı ile sürüyor. ABD’deki tedavisi esnasında ince […]

Refiyeden-iyi-Haber-GeldiRefiyeden iyi haber geldi…
Milyonda bir görülen Gardner sendromu hastalığı ile boğuşan, tedavi için ABD’ye sevk edi-len Refiye Yılmaz’a 4 organ nakli birden yapıldı.
Milyonda bir görülen Gardner sendromuna yakalanan ve sağlık bakanlığı tarafından tedavi için Amerika’daki Miami Jackson Memorial Hastanesi’ne sevk edi-len Tekirdağlı Refiye Yılmaz’ın tedavi süreci bütü n hızı ile sürüyor.

ABD’deki tedavisi esnasında ince bağırsağın dışında 5 nakil daha olması gerektiği anlaşılan Refiye için beyin ölümü olan [r] Amerikalı bir hasta tarafından gerekli bütü n organlar tespit edil-di.

Önceki gece 01:25’te ameliyata alınan Refiye’ye bir buçuk gün süren ameliyatın sonunda aynı anda pankreas, karaciğer, böbrek ve ince bağırsak olmak 4 organ nakli yapıldı. Ameliyattan sonra bir zaman uyutulan Refiye gözlerini açtı. ilk belirlemelere göre organların Refiye’nin vücuduna uyum sağladığının belirlen-diğı kaydoldu.

Refiye’ye ileriki günlerde ise mide, kalın bağırsak nakli yapılacak. Takılan ince bağırsağı ise dışarı çıkarılarak bir se-ne bu şekilde yaşayacak. Nakil sonrası enfeksiyon kapmaması için tedavisi devletin kiraladığı evde devam edecek. Operasyondan 6 ay sonra Türkiye’ye gelecek olan genç kız, tahmini bir se-ne sonra bu kez ince bağırsağının içeri alınması için yenide n dan Amerika’ya gidecek.

Kızının tedavi olmak için 14 Nisan 2013 yılı tarihi itibarı ile Esma Yılmaz ile Amerika’ya gittiğini anımsatan Baba Mustafa Yılmaz, “Kızım başarılı bir ameliyat geçirdi. 4 organı değişti. birtakım gün içerisinde ise 2 organı daha değişecek. Doktorlar organların vücuda uyum sağladığını ifade etti. Bir sıkıntının olmadığı söylen di. oldukça çok mutluyum” diye konuş-tu.FERHAT AKGÜNVN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz