Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Rabia Hareketinin Anlamı Ne?
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 09:00:58
Rabia Hareketinin Anlamı Ne?

Rabia hareketinin anlamı ne?…Rabia hareketinin anlamı ne?Mısır’da darbecilere karşı direnişin simgesi olan Rabia’nın anlamı 8. yüzyıla kadar dayanıyor.Rabia hareketinin anlamı ne? Mısır’da darbe karşıtı gösterilerin yapıldığı Rabiatül Adeviyye Meydanı’ndan başlayan ve bütü n dünyaya yayılan “Rabia işareti”nin Mısır’da “Darbeye Karşı Koalisyon” tarafından bütü n gösterilerde öncelikli sembol şeklinde kullanılması istendi. “Rabia işareti” Mısır dışındaki gösterilerde […]

Rabia-Hareketinin-Anlami-NeRabia hareketinin anlamı ne?…
Rabia hareketinin anlamı ne?Mısır’da darbecilere karşı direnişin simgesi olan Rabia’nın anlamı 8. yüzyıla kadar dayanıyor.
Rabia hareketinin anlamı ne? Mısır’da darbe karşıtı gösterilerin yapıldığı Rabiatül Adeviyye Meydanı’ndan başlayan ve bütü n dünyaya yayılan “Rabia işareti”nin Mısır’da “Darbeye Karşı Koalisyon” tarafından bütü n gösterilerde öncelikli sembol şeklinde kullanılması istendi. “Rabia işareti” Mısır dışındaki gösterilerde de yayıldı ve Türkiye’nin de gündemine oturdu. işaret, [r] Twitter’da #R4BIA hashtag’iyle trend topic olurken, Başbakan Erdoğan’ın Cumartesi günkü Bursa ili mitinginde Rabia selamı vermesi Arap basınında da geniş yer buldu.

BAKAN VE FUTBOLCULARDAN RABiA SELAMI Rabia işareti yeşil sahalara ve politikae de sıçradı.Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu dün Muğla ilinde katıldığı temel atma töreninde aynı işareti yaptı.Fenerbahçeli Emre Belözoğlu ile Çaykur Rizesporlu Sercan Kaya da Rabia işaretini yeşil sahalara taşıyan isimler oldu.

RABiA ARAPÇADA 4. DEMEK Mursi taraftarları hem toplandıkları Rabiatül Adeviyye Meydanı’na hem de Mursi’nin 4. Cumhurbaşkanı olmasına gönderme yaptıkları için bu işareti benimsedi. Rabiatül Adeviyye Meydanı ise adını 8. yüzyılda yaşamış sufi bir kadın şairden alıyor. Rabia da ailesinin 4. çocuğu. Anne ve babasını kaybeden Rabia çocukluğunu köle şeklinde geçirir ve kaçma teşebbüslerinde sonra özgür kalır.Bu yüzden Mısır’da özgürlüğün simgesi olur.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz