Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Putinden Karabağ Yorumu
  • Ana Sayfa » Haber
  • 14 Ağustos 2013 - 07:44:42
Putinden Karabağ Yorumu

Putin, Azerbaycan’da, mevkidaşı ilham Aliyev ile bir araya geldi.Heyetlerarası ve başabaş gerçekleştirilen görüşmelerin arkasından Rusya ve Azerbaycan arasında petrol taşımacılığı, ulaştırma, Olağan dışı hallerde işbirliği, sivil uçak kazalarında ve arama kurtarma alanında işbirliği gibi birtakım anlaşmalar imzalandı. imza töreninin arkasından ortak basın toplantısı düzenlendi. Aliyev, toplantıda yaptığı konuşmada iki ülke arasında askeri ve [r] pek […]

Putinden-Karabag-YorumuPutin, Azerbaycan’da, mevkidaşı ilham Aliyev ile bir araya geldi.
Heyetlerarası ve başabaş gerçekleştirilen görüşmelerin arkasından Rusya ve Azerbaycan arasında petrol taşımacılığı, ulaştırma, Olağan dışı hallerde işbirliği, sivil uçak kazalarında ve arama kurtarma alanında işbirliği gibi birtakım anlaşmalar imzalandı. imza töreninin arkasından ortak basın toplantısı düzenlendi.

Aliyev, toplantıda yaptığı konuşmada iki ülke arasında askeri ve [r] pek oldukça çok alanda işbirliğinin arttığını söyleye-rek bugün iki ülke arasındaki askeri-teknik ticaret hacminin dört milyar doları bulduğunu belirt ti. Bu işbirliğinin daha da ilerleyeceğinden emin olduğunu anımsatan Aliyev, Azerbaycan’ın, dünyanın en iyilerinden olan Rus teknolojisinin ehemmiyetli müşterilerinden olduğunu söyled i. Yukarı Karabağ problemi na da değinen Aliyev, bu konunun bir an ev-vel adaletli bir şekilde çözülmesi gerektiğini vurguladı. Azerbaycan topraklarının 20 yıldır Ermeni işgali altında olduğunu ve uluslararası kurumların meseleye yönelik kararlarının Ermeniler tarafında hiçe sayıldığını hatırlatan Aliyev, sıkın-tı çözüldüğü takdirde bölgenin barış ve istikrara kavuşacağını ifade etti.

Rusya’nın, Karabağ problemi nun çözümü için görüşmelerin koordinasyonunu yürüten AGiT Minsk Grubu eşbaşkan ülkelerden biri olduğunu anımsatan Cumhurbaşkanı Aliyev, “Karabağ problemi nun çözüm sürecinde Rusya ehemmiyetli rol oynuyor. Azerbaycan’la Rusya arasındaki sağlam temeller sonucu kurulan dostluk ve iyi komşuluk ilişkileri, halklarımızın tarihine, aynı kadere malik olmasına ve karşılıklı çıkarlarımıza dayanıyor. Bugün siyasi ilişkilerimiz gelişiyor, uluslararası kurumlarda dost ve ortak gibi işbirliği yapıyoruz. Birbirimizi destekliyoruz ve gelecekte de bu politikamızı sürdüreceğiz” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz