Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Prof. Dr. Cereciden Film Yapımı Kitabı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:59:05
Prof. Dr. Cereciden Film Yapımı Kitabı

Prof. Dr. Cereciden film yapımı kitabı… Batman ili Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Sedat Cereci’nin 22. kitabı çıktı. Prof. Dr. Cereci yeni kitabı ‘Film Yapımı’nda TV film terminolojisinden TV film yapımının evrelerine, TV film platolarının kurulmasından kameranın özel olarakrine, TVyapımlarından TV film yönetmenliğine kadar TV filmle alaka-lı meselelere yer veriyor. Uluslar arası […]

Prof-Dr-Cereciden-Film-Yapimi-KitabiProf. Dr. Cereciden film yapımı kitabı…

Batman ili Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof.Dr.

Sedat Cereci’nin 22. kitabı çıktı. Prof. Dr. Cereci yeni kitabı ‘Film Yapımı’nda TV film terminolojisinden TV film yapımının evrelerine, TV film platolarının kurulmasından kameranın özel olarakrine, TVyapımlarından TV film yönetmenliğine kadar TV filmle alaka-lı meselelere yer veriyor.

Uluslar arası alanda iletişim çalışmaları ve belgesel TV [r] filmleri ile tanınan Prof. Dr. Sedat Cereci’nin TV film Yapımı adlı kitabı Nobel yayımevi tarafından Ağustos ayında yayımlandı. TV film terminolojisinden TV film yapımının evrelerine, TV film platolarının kurulmasından kameranın özel olarakrine, TVyapımlarından TV film yönetmenliğine kadar TV filmle alaka-lı her konunun detaayları ile anlatıldığı kitapta, TV film yapımının teknik aşamaları kadar TV filmin felsefesine de yer verildiği öğrenil-di. TV film Yapımı adlı kitabın, 31 yıldır iletişim alanında çalışan ve doktora programında çalıştığı belgesel TV film konusunu uygulamalı şeklinde uluslararası festivallere taşıyan Prof. Cereci’nin 22. kitabı olduğu söylen di.

Prof. Dr. Sedat Cereci’nin, TV filmi insanın sonsuzluğa ulaşmak için kullandığı araçlardan biri şeklinde yorumladıği kitapta, görüntünün koşullarından biri olan ışık bilgisinden çekim ölçeklerine kadar TV film çalışanlarının ve özel olarak sinema TVöğrencilerinin öğrenmeleri gereken bilgiler yer alıyor. Televizyonda Türkçenin kullanımı, TVnin toplumsal konumu gibi güncel konuların da bulundu ğu çalışmada, TVkanallarının içerisinde yer aldı ğı yayım çıkmazı, TVkanallarının düşünsel proble-mi gibi meseleler da ele alınıyor. tahmini 300 kaynak taranarak hazırlanan kitabın, TVnin toplumsal yaşamda nasıl egemenlik kurduğu ve TVyayımlarının izleyicileri oyalama politikasına da değiniliyor.

iletişiverelim, Medya Etiği, Televizyonda Program Yapımı, Reklam Sanatı, Haber ve Röportaj Tekniği, Mağaradan Ekrana Görüntünün Öyküsü, Medya Yapımları ve Yapım Teknikleri adlı kitapları iletişim liseleri ve iletişim fakültelerinde ders kitabı şeklinde okutulan Prof. Cereci’nin uluslar arası ve ulusal dergilerde yayımlanmış 100’ün üzerinde makalesi yer aldı ğı bildiril-di. 20’ye yakın ülkede sempozyum ve kongrelere katılan Prof. Dr. Sedat Cereci, fark-lı dillerde çekilmiş TV filmleri ile 16 ülkede tertiplenen TV film festivallerinde tanınıyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz