Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

PKKnın Kuruluş Şeması Korutürkün Arşivinde
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ocak 2013 - 06:11:56
PKKnın Kuruluş Şeması Korutürkün Arşivinde

Darbe Komisyonunun 12 Eylül mahkemesine gönderdiği belgeler arasında, Fahri Korutürk’ün arşivinden belgeler yer aldı.Darbe komisyonu tarafından 12 Eylül Askeri darbesine dairyargılamayı yapan mahkemeye sevk edil en belgelerde şok edici detaylar yer aldı.TBMM Darbe ve Muhtıraları incele me komisyonu’nun, Kenan Evren ve Tahsin ޞahinkaya’yı yargılayan Ankara ili 12. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdiği belgeler arasında, darbe öncesinde […]

PKKnin-Kurulus-Semasi-Koruturkun-ArsivindeDarbe Komisyonunun 12 Eylül mahkemesine gönderdiği belgeler arasında, Fahri Korutürk’ün arşivinden belgeler yer aldı.
Darbe komisyonu tarafından 12 Eylül Askeri darbesine dairyargılamayı yapan mahkemeye sevk edil en belgelerde şok edici detaylar yer aldı.TBMM Darbe ve Muhtıraları incele me komisyonu’nun, Kenan Evren ve Tahsin ޞahinkaya’yı yargılayan Ankara ili 12. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdiği belgeler arasında, darbe öncesinde yapılan “Sıkıyönetim Koordinasyon Toplantılarının Teyp Band Metinlerini” de gönderdi.PKK’NIN KURULUޞ ޞEMASI DA BELGELERDE VARRadikal’in haberine göre sevk edil en belgeler arasında darbe öncesinde yapılan “Sıkıyönetim Koordinasyon Toplantılarının” teyp kaydıda ile Abdullah Öcalan tarafından kurulan PKK’nın ilk dönemine dairşeması da var. Belgeler arasında, Özel Harp Dairesinin faaliyetlerine dairbir bilgi notuda yer aldı.[r]. Korutürk arşivinde “APOCULAR” isimli bir şemada PKK’nın ilk yöneticileri ve görevleri ve sorumlu olduğu bölgeler bulunuyor.APO iLE ilg i lı BiLGiLERArşivde Abdullah Öcalan ile ilg i lı bir rapor da yer aldı. Söz konusu raporda Öcalan doğup büyüdüğü yer, eğitimi durumu anlatıldıktan sonra şöyle deniliyor: “Apocular adı bu gurubu oluşturan şahs ın adından gelmektedir. 1974 yılında kurulan AYÖD yönetim kurulunda yer alan Öcalan dernek içerisinde doğul gençleri kendi çevresinde toplamak istemesinden dolayı dernek yönetimiyle ihtilafa düşmüş bilahare dernekten uzaklaşmıştır. Abdullah Öcalan AYÖD’den ayrıldıktan sonra doğu ve güneydoğu illerini gezerek kendisine taraftar toplamış ve örgütün ilk çekirdeğini oluşturarak bölge sorunlarını tespit etmiştir.”DEMiREL’iN APO UYARISI16 Nisan 1980 tarihi itibarıyla yapılan Sıkıyönetim Koordinasyon Toplantısına Süleyman Demirel Başbakan sıfatıyla katılıyor. Toplantıda Demirel, o dönemde APO’cular olarak çalışan PKK üyelerinin büyük bir bölümünün tutuklanmış olmasına rağmen hala etkili bir şekilde olduğunu anlatarak şunları kaydediyor: “Bölücü örgütlerin içerisinde en tesirlisi Apo’dur. Yüzde 40 ile yüzde 45 civarında mensuplarının tutuklanmış olmasına rağmen Apo hala seyrini, tesirliliğini sürdürüyor. Sıkıyönetim tedbirlerimizin tedbirleri var ama Siverek yangını söndürülebilmiş değildir.” (CTK)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz