Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

PKKnın Diyarbakır Sorumlusu Öldürüldü
  • Ana Sayfa » Haber
  • 2 Ocak 2013 - 07:02:41
PKKnın Diyarbakır Sorumlusu Öldürüldü

Diyarbakır’da önceki gün PKK’ya büyük bir darbe vuruldu. Lice ve Hani arasında çıkan çatışmada 10 PKK’lı öldürüldü. Öldürülenlerden birinin Gaziantep saldırısı emrini veren ‘Amed eyalet sorumlusu’ Ertem Karabulut olduğu tespit edildi.Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçeleri ile Bingöl kırsalında operasyon düzenleyen jandarma ve polis özel harekat ekipleri, 10 teröristi öldürdü. içlerinden biri, metropollerde düzenlenecek terör örgütü […]

PKKnin-Diyarbakir-Sorumlusu-OldurulduDiyarbakır’da önceki gün PKK’ya büyük bir darbe vuruldu. Lice ve Hani arasında çıkan çatışmada 10 PKK’lı öldürüldü. Öldürülenlerden birinin Gaziantep saldırısı emrini veren ‘Amed eyalet sorumlusu’ Ertem Karabulut olduğu tespit edildi.Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçeleri ile Bingöl kırsalında operasyon düzenleyen jandarma ve polis özel harekat ekipleri, 10 teröristi öldürdü. içlerinden biri, metropollerde düzenlenecek terör örgütü PKK saldırılarını organize eden ve Kuzey Irak’tan gelen teröristlere bomba sağlayan PKK’nın Amed eyalet sorumlusu “Numan” kod adlı Ertem Karabulut’tu.

Karabulut son olarak Ramazan Bayramı’nda Gaziantep’te düzenlenen ve 9 şahsın öldüğü bombalı saldırgan Murat Filiz’e talimatı veren isimdi.SÖZDE AMED SORUMLUSUSabah gazetesinin haberine göre, operasyon süreci, PKK’nın kış üstlenmesi için hazırlık yaptığı istihbaratıyla başladı.istihbaratın ardından Jandarma ve Polis Özel Harekat timleri, Sikorsky helikopterlerle bölgeye sevk edildi. Kobra helikopterlerin de desteklediği operasyonda güvenlik güçleri, PKK’lılarla sıcak temas sağladı. “Teslim ol” çağrısına ateşle karşılık veren 10 PKK’lı öldürüldü. oldukça çok sayıda da bombalı düzenek, silah, askeri muhimmat ve kış üstlenmesi için depolanan gıda maddeleri tespit edildi.Çatışmanın ardından PKK’lıların kimliklerinin tespiti için çalışma başlatılıldı ve öldürülenlerden birinin PKK’nın sözde Amed eyalet sorumlusu “Numan” kod adlı Ertem Karabulut olduğu tespit edildi. Terörle Mücadele birimlerinin istihbarat raporlarında Karabulut’un metropollerde düzenlenecek saldırıları organize ettiği belirtiliyordu. “Andok” telsiz kodunu kullanan Karabulut’un emrinde 200 PKK’lının olduğu raporlara yansımıştı. Operasyonda Karabulut ile beraber yardımcısı “Cemal” kod adlı Cihan Nazlıer’in de öldürüldüğü belirtildi. Amed kırsalında faaliyet gösteren “Doktor Aydın” ve “Çiya Amed” kod adlarını kullanan Hacı Türmak’ın da yakalanmasının an meselesi olduğu öne sürüldü.GAZiANTEP BOMBACISIÖrgütün en tehlikeli adamlarından olduğu istihbarat raporlarına yansıyan Hacı Türmak, özellikle metropollerde düzenlenen saldırılar için Kuzey Irak’tan gelen teröristleri ve eylemde kullanılacak malzemeleri buluşturuyor ve eylem planlaması yapıyor. Geçen Ramazan Bayramı’nda Gaziantep’te terörist Filiz’in düzenlediği ve 9 şahsın ölümü 69 şahsın de yaralanmasına yol açan saldırının emrini de Ertem Karabulut’un verdiği belirlenmişti. Saldırıda kullanılan çalıntı arabaya Diyarbakır’da bomba yüklenmiş ve eylem için Filiz tarafından Gaziantep’e götürülmüştü. hadisede kullanılan bombalı malzemenin araca Türmak tarafından yerleştirildiği belirlenmişti.YAKALANMASI AN MESELESiAmed kırsalında faaliyet gösteren “Doktor Aydın” ve “Çiya Amed” kod adlarını kullanan ve örgütün en tehlikeli isimlerinden olduğu istihbarat raporlarına yansıyan Hacı Türmak’ın da yakalanmasının an meselesi olduğu öne sürüldü.YARDIMCISI DA ÖLDÜOperasyonda Diyarbakır sorumlusu Ertem Karabulut’la beraber yardımcısı “Cemal” kod adlı Cihan Nazlıer de öldürüldü.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz