Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

PKKda Adım Adım İç Savaş Hazırlığı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 08:54:59
PKKda Adım Adım İç Savaş Hazırlığı

PKKda Adım Adım İç Savaş Hazırlığı…“Suriye ve Türkiye için güçlü olmamız lazım. Suriye’de neti-ce alıncaya kadar Türkiye’de savaşmadığımız her gün kârdır. iki cephede birden savaşamayız”– Ramazan Bayramı ve PKK’nın 15 Ağustos’u Laleş yaylasında kutlanmış PKK zoruyla.– Örgüte eleman kazandıran kişilere, yakın istikbal için ‘Kürdistan’da kaymakamlık, hâkimlik, savcılık, yöneticilik ve bürokratlık gibi seçkin meslekler ve makamlar […]

PKKda-Adim-Adim-ic-Savas-HazirligiPKKda Adım Adım İç Savaş Hazırlığı…
“Suriye ve Türkiye için güçlü olmamız lazım. Suriye’de neti-ce alıncaya kadar Türkiye’de savaşmadığımız her gün kârdır. iki cephede birden savaşamayız”
– Ramazan Bayramı ve PKK’nın 15 Ağustos’u Laleş yaylasında kutlanmış PKK zoruyla.– Örgüte eleman kazandıran kişilere, yakın istikbal için ‘Kürdistan’da kaymakamlık, hâkimlik, savcılık, yöneticilik ve bürokratlık gibi seçkin meslekler ve makamlar vadediliyor… Örgüte 40 eleman kazandıran ve kendisine bu sebe p le askeri bir statü verilen [r] kişilere/vatandaşa Glock marka tabancalar dağıtılıyor.– Örgüt şeklinde iç savaşa hazırlandıklarını, çözüm süreci bittiğinde derhal iç savaş başlayacağını, savaş başlayınca pikap araçların getirilmesi gereken yerleri ve zamanı, kimlerden talimat alacaklarını söylemişler.– PKK görevlileri: “Çekilme falan yok. 100 sene-den beri Kürtler’in en güçlü ve bilinçli olduğu dönemi yaşıyoruz. Bu gücü çözüm süreciyle harcamayacağız. Bağımsızlığımız için var gücümüzle çalışıyoruz. Çekilme falan yok…”Gültekin Avcı/BugünPKK’da iç Savaş Hazırlığıޞırnaklı dostlar ile son görüşmemiz bende vahim kaygılar oluşturdu.Cemil Bayık’ın, Karayılan’ın ve Sabri Ok’un istikrar arz eden “Büyük savaş olur” tehditleri boş değilmiş.

Ramazan Bayramı öncesinde toplumuuyarmış PKK.

“Böyle oturduğunuz yerde bayram olmaz. Laleş yaylasına geleceksiniz. ޞehit cenazeleri için tören yapacağız” diye dayatmışlar.

Ramazan Bayramı ve PKK’nın 15 Ağustos’u Laleş yaylasında kutlanmış PKK zoruyla.

PKK 20-30 civarında terörist cenazesini Laleş yaylasına toplamış bekletiyor.

Halkı her defasında cenaze merasimine zorlamak ve propagandaya tabi tutmak için bu cenazeleri toplu şeklinde değil, birer ikişer Faraşin yaylasına naklederek merasim yapıyorlar.

Halka “17 ve 18 Ağustos’ta yine Laleş yaylasında olacaksınız, şehitlerimizin cenazesini Faraşin’e götüreceğiz” talimatı veriyorlar.

Çaresiz toplum yine Laleş’in yolunu tutuyor.

Gitmeseler ne olur diye sordum.

– hepsini n neyi var neyi yok biliyorlar. Gelmezlerse arabası olanın arabasını yakıyorlar. Evi olanın evini basıyorlar, molotof atıyorlar, dövüyorlar, esnafın işini bozuyorlar ya da kaçırıp dağa götürüyorlar. Ne yapsın halk?

18.000-20.000 civarında şa-hıs toplanıyor yaylada.

2 gün boyunca misafiri Faraşin’de tutuyor PKK. (17-18 Ağustos)

O gün yani sadece 4 gün ev-vel Faraşin’de 220 kişiyi daha alıp dağa götürüyorlar.

Beytüşşebap Belediye Başkanı’nın kızı da PKK silahlı gücü HPG’ye katılanlar arasında.

Faraşin’de toplanan takriben 20.000 şa-hıs (BDP’liler de var) karşısında silahlı PKK/HPG görevlilerinin yaptıkları izah şu:

“Suriye’de oldukça çok elemana ihtiyacımız var şu ara. Örgüte adam lazım. Hepiniz adam toplayın örgüte. Karşılığını alacaksınız.”

Bir PKK’lı örgüte 40 eleman kazandırırsa, KCK onu örgütte terfi ettiriyor.

Örgüte 40 eleman kazandıran bir vatandaşsa, ona askeri bir rütbe veriliyor.

Eleman kazandırana askeri statü

Ayrıca örgüte eleman kazandıran kişilere, yakın istikbal için ‘Kürdistan’da kaymakamlık, hâkimlik, savcılık, yöneticilik ve bürokratlık gibi seçkin meslekler ve makamlar vadediliyor.

Örgüte 30-40 eleman kazandıran her bir vatandaşa KCK’ca mevcut halde kullanılmak üzere askeri bir statü veriliyor. Ve kendi milislerini oluşturması için hak tanınıyor. Bu şahıs-lar KCK/PKK silahlı mücadelelerine katılmak için etrafında milisler oluşturuyor.

Örgüte 40 eleman kazandıran ve kendisine bu sebe p le askeri bir statü verilen kişilere/vatandaşa Glock marka tabancalar dağıtılıyor. Bu şahısla-rın etrafında oluşturdukları/topladıkları milislerin her birine KCK tarafından Kalaşnikof otomatik tüfek dağıtılıyor.

Bunlar şimdi yaşanıyor.

Halk içerisinde PKK’ya bağlı Glock taşıyan ve kendine bağlı Kalaşnikoflu milisler olan şahıs-lar var bundan sonra.

Bu sistemi iç savaş için kurmuşlar.

Faraşin’de toplanan 20.000 şa-hıs arasında 1500’den fazla şa-hıs milis gücü şeklinde atanmış durumda.

Bunlara HPG unsurlarınca Faraşin’de milis eğitimi vermişler, vermeye sürüyorlar.

PKK’ca, kendi milislerine kendi binalarında nasıl çarpışacaklarına dair silahlı eğitim veriliyor.

PKK Faraşin’de 1500’den fazla sayıda saptanan milislere ayrı bir konuşma yapılıyor.

Bu konuşmada örgüt şeklinde iç savaşa hazırlandıklarını, çözüm süreci bittiğinde derhal iç savaş başlayacağını, savaş başlayınca pikap araçların getirilmesi gereken yerleri ve zamanı, kimlerden talimat alacaklarını söylemişler.

‘Çekilme falan yok’

Neden pikap araba lar diye sordum.

Pikapların sonucu ellerinde hazır olan uçaksavarları raptedeceklermiş. Uçaksavar ve füzelerin raptedileceği pikap araçların plakaları dahi çoktan belirlenmiş.

HPG görevlileri “Hem Suriye için hem Türkiye için güçlü olmamız lazım. Suriye’de neti-ce alıncaya kadar Türkiye’de savaşmadığımız her gün kârdır. iki cephede birden savaşamayız” açıklaması yapıyorlar.

Ve PKK görevlileri daha 4 gün ev-vel 17-18 Ağustos’ta Faraşin’de binlerce kişiye şunları ilan etti:

“Çekilme falan yok. 100 sene-den beri Kürtler’in en güçlü ve bilinçli olduğu dönemi yaşıyoruz. Bu gücü çözüm süreciyle harcamayacağız. Bağımsızlığımız için var gücümüzle çalışıyoruz. Çekilme falan yok…”

Bırakın çekilmeyi, PKK eski kadrolarının tama mı silah ve mühimmatı ile şehir ve kasabalara yerleşmişler.

ޞırnaklı dostlarım PKK’lıların ellerinde silahla halka daimi şekilde silahlı propaganda yaptıklarını, eskisi gibi dağlarda yaya değil, şehirlerde ve karayollarında ellerinde silah, araçlar ile gezdiklerini belirt tiler.

‘Herkes onları ellerinde silah, arabalar ile kol gezerken görüyor’ diyorlar.

Sadece check noktalarına araçla yanaşmıyorlarmış.

Bunun dışındaki bütü n bölgede rahatlıkla ellerinde silahlar, araçlar ile geziyorlar.

Daha anlatacaklarım oldukça çok ama sütunu aştık .

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz