Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

PKK İle Çatışıyoruz
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:46:31
PKK İle Çatışıyoruz

Suriye’deki Kürt islam Cephesi liderinden PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD için sarsıcı açıklama.Kürt islam Cephesi lideri Selahattin Kürdi, “Kürtlerin katledildiği haberleri tamamen asılsız. Biz rejimle savaşıyoruz. PYD yaptığımız beş anlaşmayı bozdu” diye konuş-tu. iç savaşın sürdüğü Suriye’de islami partilerin Kürtleri kestiği, katliam yaptığı yönündeki iddialarına dairKürt islam Cephesinin Suriye’deki en ehemmiyetli ismi Selahattin Kürdi’den kritik açıklamalar.Kürdi, “Kürt […]

PKK-ile-CatisiyoruzSuriye’deki Kürt islam Cephesi liderinden PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD için sarsıcı açıklama.
Kürt islam Cephesi lideri Selahattin Kürdi, “Kürtlerin katledildiği haberleri tamamen asılsız. Biz rejimle savaşıyoruz. PYD yaptığımız beş anlaşmayı bozdu” diye konuş-tu.

iç savaşın sürdüğü Suriye’de islami partilerin Kürtleri kestiği, katliam yaptığı yönündeki iddialarına dairKürt islam Cephesinin Suriye’deki en ehemmiyetli ismi Selahattin Kürdi’den kritik açıklamalar.Kürdi, “Kürt – [r] islam savaşı değil, PKK’ya karşı mücadele ediyoruz. Çünkü PKK’nın da, PYD’de da derdi Kürtler değil bunu herkes biliyor” diye konuş-tu.Star gazetesinden ޞeyhmus Çakan ile görüşen ve Merkezi Halep’te bulunan Kürt islam Cephesinin Esad ve PYD’ye karşı mücadele eden gücünün başında bulunan en ehemmiyetli ismi Selahaddin Kürdi, Kürtçe söyleşide, fotoğraf çekimleri esnasında da yüzündeki maskeyi çıkarmadı. islami cepheye Esad rejiminin sürekli düşmanlık yaptığına vurgu yapan Kürdi, şimdilerde ise PKK ve PYD’nin kendilerine karşı düşmanlık içerisinde yer aldı ğınu belirt ti. Afrin’de PYD’nin kendi gençlerini taradığını anımsatan Kürdi, PYD güçlerinin bütü n silahlarını Esad rejiminden aldığını iddia etti.Dertleri Kürtleri korumak değilislam – Kürt savaşı şeklindeki haberleri kesin bir ifade ile yalanlayan Kurdi, PYD ve PKK’nın radyo ve TV’lerde yaptıkları propagandaların asılsız olduğunu ve yayımlanan görüntülerin ise Esad zulmünden kalan eski görüntüler olduğunu savundu. Kürdi, “Bu savaş islam- Kürt savaşı değil, islami Cephenin PKK ve PYD’ye karşı verdiği savaştır” diyerek Suriye’nin özgürleşmesi ve islami bir devlet kurulması için mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini dile getirdi. PKK ve PYD’nin Kürtlere zulümden başka bir şey vermediğini ifade eden Kurdi şunları belirt ti: “PYD, burada her evden bir kız ve erkeğin cepheye gönderilmesin rica etti. Vermeyenleri ise ölümle tehdit etti. PYD güçleri, bu bölgede kendilerinden başka birilerini istemiyor. Amaçları Kürtler değil. Biz, onlar ile (PYD) Kürtlerin menfaatlerini konusunda 5 kez ittifak ettik. Her defasında bunu onlar bozdu. Bizim teslim olmamızı rica ettiler. Biz de bunu kabul edemezdik.”Kan dökülmesini istemiyoruzislami grupların Kürtlere katliam yaptığı iddialarını reddeden Kürdi, “Böyle bir durum varsa tespit etsinler. Biz, Kürt kanının dökülmesini istemiyoruz. Kürt-islam savaşı da istemiyoruz. Bizler el ele verip Esad zulmünden bu ülkeyi kurtarmak istiyoruz. Ama PYD şimdi Esad’la birlik-te hareket ediyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz