Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

PKK Biranda Başsağlığı Diledi
PKK  Biranda Başsağlığı Diledi

Örgüt adına yapılan açıklamada “Türkiye halkına ve bir dostunu yitirdiği için bütü n Kürdistan halkına başsağlığı diliyoruz.” denildi. Duayen gazeteci Mehmet Ali Birand için günün en ilginç başsağlığı mesajlarından biri de PKK/KCK’dan geldi. Efsane gazetecinin Kürt problemi na gösterdiği özel ilgiye vurgu yapılan açıklamada Abdullah Öcalan’la röportajı yapan ilk Türk gazetecinin de Birand olduğu hatırlatıldı. […]

PKK--Biranda-Bassagligi-Diledi Örgüt adına yapılan açıklamada “Türkiye halkına ve bir dostunu yitirdiği için bütü n Kürdistan halkına başsağlığı diliyoruz.” denildi.
Duayen gazeteci Mehmet Ali Birand için günün en ilginç başsağlığı mesajlarından biri de PKK/KCK’dan geldi. Efsane gazetecinin Kürt problemi na gösterdiği özel ilgiye vurgu yapılan açıklamada Abdullah Öcalan’la röportajı yapan ilk Türk gazetecinin de Birand olduğu hatırlatıldı. “KCK Yürütme Kurulu” adına yapılan açıklamada “Türkiye halkına ve bir dostunu yitirdiği için tüm Kürdistan halkına başsağlığı diliyoruz.” denildi.İşte KCK’nın Birand için yayımladığı başsağlığı mesajı:“Değerli Türk gazetecisi ve aydını Mehmet Ali Birand’ın elim bir hastalık sonucunda öldüği haberini üzüntüyle almış bulunmaktayız.[r].ÖCALAN İLE İLK RÖPORTAJI YAPMA CESARETİNİ GÖSTERDİTürkiye’nin kendisi gibi insanlara en çok da ihtiyacı hissettiği bu dönemde Mehmet Ali Birand’ın yaşamını yitirmesi barış ve halklar adına önemli bir kayıptır. Türk sömürgeciliğinin geliştirdiği katı inkar ve yasak ortamını delerek Önder Apo ile röportaj yapma cesaretini ilk gösteren, bu yönüyle Türkiye’de gerçekleri ilk gören ve sorumlu yaklaşmayı bilen birisi olan Mehmet Ali Birand’ın bu zamansız vefatı yeri kolay kolay doldurulamayacak bir boşluk yaratacaktır.ŞOVENİZMDEN UZAK GERÇEK BİR AYDINDIHer şeyden önce barış isteyen bir insan olarak, Kürt problemi nun demokratik çözümü, Önder Apo’nun özgürlüğü ve barışın gelişmesi için önemli bir çaba sahibi olan, her türlü şovenist duygudan uzak gerçek bir Aydın ili olan M. Ali Birand, özellikle son sene de yazdığı yazılarla Kürt problemi nda demokratik çözümün çerçevesini ortaya koymaya çalışan bir yazar ve bir aydındı. Gerçeklere gözünü kapatmayan ve Kürt problemi nun çözümünden yana tutumu yüzünden andıçlanmasına, kovuşturmalara ve sınırlamalara uğramasına rağmen o, vesayetçi yaklaşımlara ve baskılara boyun eğmeden alması gereken tutumu terk etmeyen demokrat bir aydındı. Mehmet Ali Birand’ı çok sevip, ona sahip çıkanların, onun düşüncesini ve taşıdığı amaçları da paylaşması önemli bir görev durumundadır.BİRAND’IN BARIŞ HAYALİNİ YAŞATMAK GEREKBu temelde barışı, demokratik çözümü ve halkların kardeşliğini geliştirerek Mehmet Ali Birandların düşüncesini ve hayallerini yaşatmak gerektiğini belirtiyor; tüm Türkiye halkına ve bir dostunu yitirdiği için tüm Kürdistan halkına başsağlığı diliyoruz.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz