Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Pilotlardan Siyah Kurdeleli Eylem
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:15:01
Pilotlardan Siyah Kurdeleli Eylem

Pilotlardan siyah kurdeleli eylem…THY uçakları onlar gelene kadar siyah kurdele ile uçacak.Genel Kurulu’nda seçimlere katılabilir olan “Gökkuşağı Hareketi” adlı grubun temsilcileri, Lübnan’da THY pilotlarının kaçırılması, THY grevi ve yeni sendikal anlayış gibi meselelerde bilgilendirme yapmak için bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Gökkuşağı Hareketi temsilcilerinden Kaptan Pilot Mehmet Ayan Günal, pilotların kaçırılması konusunda, “Camianın içerisinde […]

Pilotlardan-Siyah-Kurdeleli-EylemPilotlardan siyah kurdeleli eylem…
THY uçakları onlar gelene kadar siyah kurdele ile uçacak.
Genel Kurulu’nda seçimlere katılabilir olan “Gökkuşağı Hareketi” adlı grubun temsilcileri, Lübnan’da THY pilotlarının kaçırılması, THY grevi ve yeni sendikal anlayış gibi meselelerde bilgilendirme yapmak için bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Gökkuşağı Hareketi temsilcilerinden Kaptan Pilot Mehmet Ayan Günal, pilotların kaçırılması konusunda, “Camianın içerisinde bu meselede [r] bizim bağlı olduğumuz meslek grubu TALPA var, sivil toplum örgütümüz var. Bu meselede da gerçekten birlik ve hareket bekleniyor. TALPA’nın bize yol göstermesi, öncülük yapması ve birilerini rahatsız etmesi, protesto ederek “biz buradayız” dememiz gibi bir öncülük bekleniyor” diye konuş-tu.

Günal, bir THY pilotunun kokpiti terk ederek THY pilotlarının Lübnan’da kaçırılma olayını protesto etmesine dairise şunları belirt ti:

“Kişisel şeklinde herkesin orada hangi şartlarda olduğunu bilmediğimiz arkadaşlarımızın yakınında olduğumuzu hissettirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Dün olan hadi se da kişisel bir tepkidir. Ben o arkadaşımla konuştuğumda oldukça çok samimi şeklinde ‘Ben bunu önceden planlamadım. Hiçbir şey düşünmedim. Ama oraya gittiğimde birtakım şeyler gücüme gitti. Ben sebe p buradayım diye düşündüm. Belki de uçağın içerisindeki yolculardan terörist şeklinde adlandırdığımız kaçıranları düşündüğümde o tepkiyi vermek içimden geldi’ diye konuş-tu. Benim anladığım buydu. Kokpit camiası kaçırılma olayına tepkisiz değil. Dün yapılan eylem tüm havayolu camiası tarafından oldukça çok iyi okunması gereken bir olaydır. Burada yapılan kişsel bir hareket var. Duygusal hareketin netice-si oldukça çok çok kötü olmamalıdır.”

Gökkuşağı Hareketi temsilcilerinden Kaptan Pilot Bahadır Altan’ THY pilotunun dün yaptığı eylemine dairolarak “Bu arkadaşımız kokpitten yolcuya anons yaparak, Beyrut’a gideceği sırada bu psikolojiyle uçuşa gidemeyeceğini anlayarak, kokpiti terk etmiştir. Seferi yapmayı reddetmiştir. Biz bu arkadaşımızın tepkisini oldukça çok anlamlı buluyoruz. Dikkatinizi çekmiştir. Bu bireysel bir tepkidir. Biz bunun toplumsal bir tepkiye dönüşmemesinin temel nedenini de örgütsüzlüğe bağlıyoruz. sebe p insanlar tek tek böyle tepkiler gösteriyorlar? Düşünün iki meslektaşımız 10 günü aşkın süredir orada esirdir. Hangi koşullarda olduğu bilinmiyor. Sanki beş starlı otelde kalıyorlarmış gibi açıklamalar duyuyoruz. Halbuki gerçek hiç de öyle değil. Kimse çıkıp gerçeği basının karşısında söylemiyor. Devlet görevlileri aman susun diyor ama gerçek böyle değil. Arkadaşlarımız özgürlüğüne kavuşuncaya kadar biz bu siyah kurdelaları çıkarmayacağız. Ve biz bu işi takip edeceğiz” diye konuş-tu.

iޞÇiLER YÖNETiME KÜFÜR EDEN SENDiKA iSTEMiYOR

Amaçlarının demokratik, şeffaf ve temiz sendika modeli olduğunu ifade eden Altan sözlerini şöyle sürdü:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz