Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Pasinler Kaplıcaları Şifa Arayanları Bekliyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:11:24
Pasinler Kaplıcaları Şifa Arayanları Bekliyor

Türkiye’nin kültür, deniz, doğa ve kış sporları turizminden sonra yükselen sektörü jeotermal turizminde ehemmiyetli bir yeri olan Pasinler (Hasankale) kaplıcaları yenilenen imajı ile şifa arayanları bekliyor. Yaklaşık 200 m derinden yapılmışnlikten saniyede 15 litre çıkan kükürtlü sıcak suyun pek çok [r] hastalığa şifa kaynağı olduğu belirtiliyor. Pasinler ilçe merkezi içerisinde bulunan ve son yıllarda restore […]

Pasinler-Kaplicalari-Sifa-Arayanlari-Bekliyor
Türkiye’nin kültür, deniz, doğa ve kış sporları turizminden sonra yükselen sektörü jeotermal turizminde ehemmiyetli bir yeri olan Pasinler (Hasankale) kaplıcaları yenilenen imajı ile şifa arayanları bekliyor.

Yaklaşık 200 m derinden yapılmışnlikten saniyede 15 litre çıkan kükürtlü sıcak suyun pek çok [r] hastalığa şifa kaynağı olduğu belirtiliyor. Pasinler ilçe merkezi içerisinde bulunan ve son yıllarda restore edilen Büyük Çermik ve Küçük Çermik’ten erkek milleti ve kadın milleti ayrı ayrı yararlanabiliyor. Öte yandan kabinli havuzlardan ise ailece yararlanmak mümkün.

Büyük Çermik idari sorumlusu ismail Hakkı Ölçer, daha önce dar gelirli misafirin şifa umudu şeklinde gördükleri kaplıcalara bundan sonra her kesimden insanın rağbet ettiğine dikkat çekti. Ölçer, ilçelerindeki jeotermal turizminin özel teşebbüslerinde dikkatini çektiğini ve yeni tesislerin yapılmaya başladığını belirt ti.

Kaplıcalarının, yurt içerisinden ve dışından özel olarak Rusya’dan müdavimlerinin olduğuna değinen Ölçer, şunları belirt ti: “Romatizma, bel ağrısı, böbrek hastalıkları, sindirim sistemi, idrar yolları kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarında pek çok şahsıın şifa bulduğuna gözlerimizle şahit olduk. Bu kişiler, gerek akasya vadisi olan bahçeler mevkiine kamp çadırı kurup günlük şeklinde kaplıcaya girerler. Gerekse otellerde kalarak günlük kaplıcaya girip şifaya ulaşmaktalar.”

Ortalama günlük 300 erkek ve 300 kadının hafta içi, hafta sonları ise 1000’i aşan yerli ve yabancı turistin kaplıcalarından faydalandığını anımsatan Ölçer, kaplıca fiyatlarının ise verilen hizmet kalitesi yakınında oldukça çok cazip olduğunu şa-hıs başı ücretin 4 TL olduğunu söyledi.

ޞiFA BULANLAR KAMP ÇADIRI KURUP AYRILMAK iSTEMiYOR

Birçok şahsıın grup halinde kulaktan duyma bilgiler ile günü birlik Pasinler’e geldiğini anlatan Ölçer, kaplıcaları görüp akasya vadisinde kamp çadırı kurduklarını ve burada doğala iç içe hem tatillerini yaptıklarını, hem de doğal besinler ile beslendiklerini belirt ti. Ölçer, “Bu bölge Belediyemiz tarafından kamp alanı şeklinde tahsis edilmiş durumdadır. Herhangi bir ücret alınmayıp jeotermal turizminden yararlananların hizmetine sunulmuştur.” diye konuş-tu.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz