Pasif İçici Olmanın Zararları
Gönderen: admin Tarih: 11 Oca, 2013 At 09:03 PM | Kategorisi : Haber, Sağlık | 0 Yorum

Pasif-icici-Olmanin-Zararlari Kalp-damar, solunum yolları hastalıkları ile akciğer kanserine yol açtığı bilenen pasif içiciliğin bunama riskini de artırdığı ilk kez bilimsel olarak ortaya konuldu.
Pasif sigara içiciliğinin bunama riskini artırabileceği saptan dı.Çinli bilim adamlarının İngiliz ve Amerikalı meslektaşlarıyla Çin’in 5 bölgesinde yaptığı, 60 yaşın üzerindeki tahmini 6 bin şahs ın katıldığı incele me , sigara dumanına maruz kalan kişilerde bunama riskinin arttığını gösterdi.Araştırmacılar, pasif içiçilerde ciddi bunama belirtileri gördü. Belirtilerin dumana maruz kalma oranı ve süresine göre değiştiği söylen di. incele me cılar, pasif içiciliğin bunama konusunda ciddi risk etkeni olarak görülmesi gerektiğini ve dumana maruz kalmaktan kaçınmanın riski azaltabileceğini vurguladı.
Reklam Alanı
.Pasif içiciliğin kalp-damar, solunum yolları hastalıkları ile akciğer kanseri riskini artırdığı biliniyordu. faka t bunama riskini artırdığı ilk kez bilimsel olarak ortaya konuldu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>