Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Pasaport Alımında Yeni Dönem
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 08:37:25
Pasaport Alımında Yeni Dönem

Emniyet tarafından tertiplenen silah ruhsatlarının da poli s ekibi kanalı ile verilmesi uygulamasına son verilecek. Ruhsatların içişleri Bakanlığı’ndan alınması öngörülüyor. bütü n bu düzenlemeler Meclis’in açılması ile birlik-te çıkartılabilir yasal düzenlemeler ile hayata geçecek. PASAPORT VE RUHSATTA GÜVENLiK ENDiޞESi Mevcut durumda, pasaport alabilir şa-hıs emniyete başvuruyor. Emniyet, pasaport başvurusu yapan şahsıın eli içerisinde bulunan suç […]

Pasaport-Aliminda-Yeni-Donem

Emniyet tarafından tertiplenen silah ruhsatlarının da poli s ekibi kanalı ile verilmesi uygulamasına son verilecek. Ruhsatların içişleri Bakanlığı’ndan alınması öngörülüyor. bütü n bu düzenlemeler Meclis’in açılması ile birlik-te çıkartılabilir yasal düzenlemeler ile hayata geçecek.
PASAPORT VE RUHSATTA GÜVENLiK ENDiޞESi
Mevcut durumda, pasaport alabilir şa-hıs emniyete başvuruyor. Emniyet, pasaport başvurusu yapan şahsıın eli içerisinde bulunan suç arşivini (Tahdit ve sınır kapıları, yurt dışında aranır pozisyonda bulunan şahısla-rın arşivi) tarayarak herhangi bir negatif hali olup olmadığına bakıyor.[r]. Emniyet özel olarak pasaport ve silah ruhsatı işlemlerinin kendilerinde kalmasından yana tavır koyarken, güvenlik ve istihbarat faaliyetlerinde iki işlemin polise avantaj sağladığı tezini ileri sürüyor. Düzenleme ile birlik-te pasaportta çalışan 4 bine yakın memurun emniyet teşkilatı içerisinde başka birimlere kaydırılması planlanıyor.
SORU iޞARETLERi
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen pasaport işlemlerinin Nüfus Müdürlüğü’nün checküne bırakılması için yürütülen çalışma soru işaretlerini de birlikt einde getirdi. Düzenlemenin güvenlik zafiyeti oluşturacağı belirtilirken sahte kimlikler ile ‘aranır’ durumda bulunan bir oldukça çok şahsıın pasaport alabileceği işaret ediliyor. Yeni düzenlemeye yönelik çalışmalar bizzat Başbakanlık ve içişleri Bakanlığı tarafından yürütülüyor. Emniyet kaynakları, pasaport işlemlerinde güvenliğin üst düzeyde tutulması gereken bir işlem olduğunu savunuyor. Bilgi ve belge alınmasının kolay olduğu Nüfus il Müdürlüklerine, pasaport işleminin bırakılmasının tehlikeli sonuçları olabileceği ifade ediliyor.
GÜVENLiK ENDiޞESi
Emniyet kaynakları, yapılması planlanan değişiklikte özel olarak güvenlik noktasına ilgi çekiyor. birtakım bölgelerde düzenlemenin zararlı sonuçları ile karşılaşılabileceği kaygısı dile getiriliyor. Teröristlerin baskı, tehdit ve şantajlar ile yasal olmayan yollar ile pasaport sahibi olabileceği belirtiliyor. Sahte kimlikler ile pasaport sahibi olabilir teröristlerin sınır noktalarından oldukça çok rahat gelip-geçebileceği belirtilirken terörist tespitinin yapılmasının zor olacağı ileri sürülüyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz